Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a lényege a forexnek? Az...

Mi a lényege a forexnek? Az ilyen tőzsdeféle programoknak?

Figyelt kérdés
Tehát amiben lehet venni és eladni pénzt, aranyat, szenet, olajat, mindent. Pl. én ha megvárom amíg olcsó lesz valami, veszek belőle, megvárom amíg felmegy az ára, és eladom, akkor nyereségem lesz belőle. És ha ezt mindig megcsinálom, akkor hol a kockázat? Hol éri ez meg másoknak?
2011. febr. 22. 13:29
 1/1 anonim ***** válasza:

A tőzsde azért ennél bonyolultab már ha nem próba szerencse alapon csinálod hanem érted is mit miért csinálsz xD


Valóban ennyi a lényeg,olcsón veszed ha pedig fel megy az ára el adod..De hogy mégis miért éri ez meg bárkinek és hol a kockázat??


A kockázat ott van hogy te például meg veszed a részvényt de mivel nem értesz hozzá nem tudhatod hogy az ára le zuhan vagyis elbukod a pénzed.A részvények áránál nincs meghatározva hogy minimum mennyibe kerülhet és mennyit csökkenhet az ára,a határ 0.Vagy nem zuhan le csak stagnál és nem veszi meg tőled senki és a pénzed benne áll.


És azért éri meg ez bárkinek mert aki tőled megveszi,lehet hogy ért hozzá és tudja hogy az ára emelkedni fog és nyeresége lesz belőle.Illetve ha nem is ért hozzá látja hogy emelkedik és megveszi reménykedve hogy majd egy kicsi csurran neki is belőle.A részvények áránál nincs meghatározva hogy maximum mennyibe kerülhet és mennyit emelkedhet az ára.A határ a csillagos ég..


Ha nem értesz hozzá akkor ez olyan mint a szerencse játék.

Vagy be jön vagy nem.

Ha viszont értesz hozzá tudod mi mivel áll össze függésben,mi milyen hatással van a részvényekre a tőzsdére akkor gondolom ezt a kérdést nem tetted volna fel:)


Általában véve a kereskedés arról szól hogy valamit olcsón veszek és drágábban adom,ha értek ahhoz amit veszek akkor tudom mi befolyásolja az árát és tudom mennyit ér,tudom mikor mennyiért éri megvenni és tudom mikor mennyiért érdemes el adni..De mindég lehet olyan tényező amivel nem számolunk és bukunk rajta főleg ha nem értünk hozzá.Ha valaminek lent van az ára könnyű eladni de nem biztos hogy érdemes meg venni,ha valaminek nagyon fel megy ára akkor nehéz el adni,ezért tudni kell mikor mit lépjünk.


Ez így van a kereskedelemben a részvény piacon is.

2011. febr. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!