Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha egy kép minősége romlik,...

Ha egy kép minősége romlik, akkor csökken az általa elfoglalt tárhely is?

Figyelt kérdés
Ha nem, akkor hogyan tudhatom meg, romlott egy kép minősége, ha mondjuk már nem emlékszem milyen volt vagy esetleg szemmel még nem érzékelhető?
2011. febr. 7. 13:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez inkább fordítva igaz. Ha csökkented a méretét egy tömörített képnek, azzal romlik a minősége. Látványi eltérés eléggé változó lehet, függően attól, hogy az eredeti kép milyen volt.
2011. febr. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Gyorsan összeraktam egy példát. Itt egy kép több minőségben tömörítve, mellette a kép mérete:


99% 142940 kb

[link]


90% 68207kb

[link]



80% 47090kb

[link]



50% 26512 kb

[link]


15% 11037kb

[link]

2011. febr. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hát igen ezeken jól látszott, am. szép kép. Hol van egyébként?


De én igazából nem olyanra gondoltam, hogy én valami tömörítéssel rontom le a minőségét a képnek, hanem hogy mondjuk valami miatt tudtomon kívül romlik (nem tudom lehetséges e ilyen mondjuk hosszú idő, vírus vagy más okból???) és hogy én meg tudjam e állapítani, hogy romlott e. Tehát mondjuk felírtam, hogy pontosan hány bájt volt és később visszanézem és nem annyi, akkor biztosan romlott a minősége. De valahogy azaz érzésem, hogy ha romlana, akkor sem csökkenne. Nem tudom miért, de valahogy így gondolom. De biztosat nem tudok.

Köszi a választ:)

2011. febr. 7. 13:54
 4/5 anonim ***** válasza:

A képet csak úgy találtam, gondoltam, bemutatóra pont jó lesz. :)


A képek nem szoktak maguktól romlani, vagy megváltozni, emiatt ne aggódj. Legfeljebb, ha fizikailag sérül az adathordozó, amin rajta van. Vírusok... Nem vagyok benne biztos, de még nem találkoztam olyan vírussal, ami a képeket módosított volna, vagy azokban terjedt volna tovább, de ettől még lehet, hogy van ilyen.

2011. febr. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi. Ez megnyugtató.:)
2011. febr. 7. 15:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!