Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan telepítsem fel ezt a...

Hogyan telepítsem fel ezt a Linux disztrobúciót?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy fel szeretném telepíteni az egyik Linux disztrobúciót az ugynevezett backtracket.Namost, nekem egy windows 7em van a gépen.A disk ugy van particiozva hogy a C és a D meghajtó felépítése ugy néz ki, hogy a Cn van a windows 7 meg még pár fájl, a Dt pedig üresre pucoltam (erre raknám az oprendszert).Az elképzeléseim jók vagy kell még vmit csinálni, egyáltalán a Dmre feltudom majd igy rakni?Légyszi segitsetek ez fontos lenne nekem!Köszi
2011. jan. 26. 22:10
 1/10 czibles ***** válasza:

fel tudod rakni a "D-re", majd ő megcsinálja magának ami kell. (bár még nem telepítettem backtrack-et)


live CD-t már próbáltad? van egy olyan megérzésem, hogy nagyon csúnyán pofára esés lesz belőle, úgyhogy ne telepítsed fel, fölösleges, elég a live CD is...

2011. jan. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Beszélhetnék veled vmi chaten mert itt kicsit nehéz lesz beszélni.
2011. jan. 26. 22:35
 3/10 czibles ***** válasza:

írd le, hogy mit szeretnél röviden, mi a célod, aztán majd meglátom, hogy miben és mennyire tudok segíteni.

(tudásom nagy részét a googlen keresztül találtam meg, tehát neked is mennie kell.)

2011. jan. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát tulajdonképpen telepítési problémáim vannak.
2011. jan. 26. 22:50
 5/10 A kérdező kommentje:
Mindenképp CD nélkül szeretném inditani csak nemtudom hogy állitsam pl be hogy a Dre rakja és ne particiozni akarja stb
2011. jan. 26. 22:51
 6/10 czibles ***** válasza:

nem tudod felrakni, oké, de mit ír ki?

milyen fájlrendszere van a "D meghajtódnak" (mellesleg ha már linuxozunk akkor ne D-nek hívjuk azt a partíciót)?

kell egy swap és egy ext3/4 a rendszernek. ha nincsen semmi a "D-n" akkor meg miért félsz a particionálástól?

2011. jan. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ott a problémám hogy nemtudom hogy amikor telepitem a backtracket akkor hogyan kell a dre rakni.Mert ott kijön vmi cucc de particionálni akar és nincs ien hogy kiválasszam stb.Fingom nincs sajna
2011. jan. 26. 23:01
 8/10 czibles ***** válasza:

kicsit azért utána olvashattál volna a dolgoknak, hogy linuxon hogyan is működnek a dolgok. kiindulásnak:

[link]


majd ha az alapokat tudod, akkor rakd fel az ubuntut, azt szokd meg. közben tanulj hálózati alapismereteket, és majd utána jöhet a backtrack.

(mellesleg ubuntura is le lehet tölteni azokat a programokat amik a backtrackben vannak.)

2011. jan. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Amikor telepíted a kiválasztott disztribúciót, akkor először törölnöd kell a D partíciót, majd újra létrehoznod, de már linuxos fájlrendszerrel. A partíciót a méretéről ismerheted meg.


A rossz hír, hogy ez az Ubuntu telepítésekor is így van, ezt nem úszod meg. Nyugodtan telepítheted azt, amit szeretnél, de tanulj meg keresni. Először keress, és csak utána kérdezz!

2011. jan. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!Sikerült feltelepítenem a backtracket ugy hogy a D meghajtót átformatáltam NTFSről EXT3as fájlrendszerre, és nem csináltam SWAPot ugyanis 4GB RAMOM van (igaz ebből nemtudom mennyit lát a backtrack gondolom 1,5öt).Alig várom hogy megértsem a működési elvét.Azért ha szenvedtem is jó sokat tanultam ebből a cuccosbol me jo sok fájlrendszer tom miről szól:DMár ezért is megérte.Kösz még1szer
2011. jan. 27. 22:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!