Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan kell meghajtót két...

Hogyan kell meghajtót két részre osztani? Fel akarom tenni a windows 7-t.

Figyelt kérdés
2011. jan. 19. 16:59
 1/3 anonim ***** válasza:
w7 telepítőnél megkéred az installert, hogy hozzon létre egy új partíciót
2011. jan. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

vagy win alatt partícionáló program segítségével.


[link]

2011. jan. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Töltsd le a Partition Wizard program boot változatát. Amit letöltöttél fájlt azt csomagold ki és a benne lévő dolgokat mind írd ki egy lemezre. Aztán indítsd újra a gépet és bootolj be erről a lemezről. Onnan már nagyon könnyű a dolog, de azér leírom.

1. Lépj be a programba és egyszer kell választani két lehetőség közül az elsőt válaszd.

2. Jelöld ki a partíciót amit két részre akarsz osztani.(Ajánlom, hogy ne ugyan azon a winchesteren legyen két operációs rendszer, mert ha egyik vinyóban kár keletkezik vagy bármi akkor minden elveszik)

3. Resize/Movie gomb és a jobb oldalról húzz le annyit amennyit akarsz hagyni a win7-nek (szerintem 20 GB bőven elkél)

4. Amikor leokéztad akkor lett egy ilyen U betűvel kezdődő partíció ami egy nem felhasznált partíció. Na arra menj jobb egérrel és nem tudom pontosan mi van odaírva de szerintem a legelső, tehát, hogy új NTFS.

5. Ha mindent jól csináltál bal alsó sarokban Appy.

Ekkor elkezd egy folyamatot, ezt várd ki aztán utána lépj ki a programból ekkor elvileg újra indul a gép és már van egy üres partíció. Arra mehet fel a Win7, csak arra ügyelj a telepítésénél, hogy azt a partíciót válaszd ki telepítés helyének amit most csináltunk. Szerintem a win7 telepítését is bootolással csináld. Remélem segítettem.

2011. jan. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!