Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy kell elhalványítani a...

Hogy kell elhalványítani a kép szélét (photoshop)?

Figyelt kérdés

van egy kép amit csináltam és az iskola ami rajta van annak az oldalait el kéne halványítani de nem tudom. Esetleg valaki tud nekem segíteni?

itt a kép: [link]


2010. dec. 1. 21:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Fogod a radírt, leveszed 10% opacityre és addig nyúzod, amig el nem éred a kívánt hatást.
2010. dec. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Az úgy nem jó!

Photoshop most éppen nincs fent, ezért az ingyenes alternatívájával magyarázom el.(de kb ugyan az)

Gimp2-ben:

Először is jobb katt (jobb oldalt) a rétegre és alfa csatorna hozzáadása. Iskola körül kijelőlővel(F gomb) kijelölöd. Jobb gombbal katt a képre, majd kijelőlés->invertálás és CTRL+X és CTRL+V. Jobb oldalt rétegeknél jobb katt jobbal a lebegő rétegre, majd réteggé alakítod. A kockás részre festékvödörrel (shift+b) kék hasonló árnyalatával kitöltöd. A létrejött réteget az alatta lévő réteg alá húzod.

Válaszd ki az iskola rétegét. Varázspálcával (U gomb) iskolán kívülre katt, majd jobb katt a képre, majd kijelőlés->lágy szél. Itt megadsz olyan 30-as értéket. Megnyomod a DEL billentyűt és lágy széle lesz. Ha nem elég, akkor megnyomod megint. Gyors munka, de végülis eléred vele a célod.

2010. dec. 2. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!