Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan néz ki a Ventoy menüje?

Hogyan néz ki a Ventoy menüje?

Figyelt kérdés
Vak felhasználóként kicsit meg vagyok lőve ezzel a programmal, mivel a fejlesztője nem rakott bele kisegítő lehetőséget. A számítógépemet képernyőolvasó segítségével használom, de ettől függetlenül igyekszem túllépni a windows határain is. A számítógépem boot menüjét sikeresen elérem, a Rufussal készített pendriveról sikeresen be is bootolok, legyen az windows telepítő vagy Linux, azonban a Ventoy segítségével nem tudok dolgozni. Szeretném ezt a programot használni, mert van egy 128 GB-os pendriveom, amire felfér pár dolog, és ezzel a programmal lehet megoldani valahogy azt, hogy bootoláskor válasszak, hogy melyik ISO-val szeretnék dolgozni. Addig eljutok, hogy a Ventoy létrehozza a saját kis partícióját a pendrivon, és egy másik, nagy partíciót, amire ugye az ISO fájlokat kell másolni, amit meg is teszek, majd kikapcsolom a gépet, és bebootolok a pendriveról. És itt megáll a tudomány, mivel nem tudom, hogy hogyan kell navigálnom a programban, és nem tudom, hogy mit kell keresnem. Amikor a pendrivera entert ütök a boot menüben, akkor rövid időn belül az ISO fájlok jelennek meg, amik közül választani kell, vagy mi jelenik meg? És billentyűzettel lehet navigálni ebben a menüben? És pontosan mi következik mi után sorrendben?

ma 12:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, amikor a Ventoy bebootol, már dobja be is dobja a képfájlokat listáját. Hogy milyen sorrendben, azt nem tudom, de szerintem ABC sorrendben, a kis- és nagybetűk megkülönböztetése nélkül. Fel és le kurzorbillentyűkkel lehet navigálni, és enterrel kiválasztani az adott menüpontot.


Amikor kiválasztasz egy képfájlt, még feljön kettő, három vagy négy lehetőség. Hogy mitől függ a számuk, azt nem tudom, de a lényeg, hogy az első lehetőség a Boot in normal mode, azzal lehet bebootolni az adott képfájlt. Ha ezzel valamiért nem megy, akkor a második lehetőséget lehet választani, a Boot in wimboot mode, de szerintem ez csak Windowsnál működik.

Harmadik lehetőség a Boot in memdisk mode, ez sem jön elő mindegyik ISO-nál, a negyedik a File checksum, ez pedig gondolom ellenőrzi az ISO-t.


Szóval ha bejön a Ventoy menüje, nyomsz egyszer egy entert, és mégegyszer egy entert, akkor elindul az első képfájl.

Újraindítod a gépet, bejön a Ventoy menüje, nyomsz egy lefelé nyilat, enter, enter, és indul a második képfájl, és így tovább.


Az F-es funkcióbillentyűkkel vannak további lehetőség, F1 Memdisk, F2 Browser, F3 TreeView, F4 LocalBoot, F5 Tools, F6 ExMenu. F4-es billentyűvel be lehet bootolni telepített operációs rendszrről.

ma 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mégegy dolog. A Ventoy (jelenleg) nem Secure Boot képes. Ilyenkor ha rábootolsz ~10 másodperc után szó nélkül kikapcsolja a gépet. :(
ma 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!