Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az XMedia Recode programot...

Az XMedia Recode programot direkt úgy írták meg, hogy ha valaki DVD-ből AVI file-t akar csinálni, akkor a program nyomja össze a képet?

Figyelt kérdés
Az XMedia Recode programmal nem tudom beállítani azt, hogy ha DVD-ből videofájlt csinálok, akkor a kép ne a képernyő közepén legyen.

ma 13:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem.
ma 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Válasz 1-esnek: nem tudom, hogy konvertáláskor miért nyomja össze a program a képet úgy, hogy a kép a képernyő közepén legyen. A kép még egy 4:3-as arányú képnek is a közepén jelenik meg.
ma 14:03
 3/6 anonim ***** válasza:

Elfelejtetted beállítani a képarányt.

720/576 az a pixelszám szerint 5/4

de neked 4/3 vagy 16/9 kellett volna. Ezt be kell állítani.

Pl.: [link]

ma 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
ma 15:41
 5/6 A kérdező kommentje:
Nekem azt írja ki, hogy felbontás 352x576. Nem lehet átállítani a szélességet.
ma 16:02
 6/6 anonim ***** válasza:

Minden (gyári) DVD Video 720x576 és interlaced Mpeg2

Ez ellenőrizhető a nagy .vob fileokon MediaInfo-val.

A sor és oszlopszámot nem érdemes megváltoztatni.

A többi már csak a beállításokon múlik. Általában a 'korszerűbb' programok butábbak e téren. A te programodat sem ismerem, de lehet neked kell átszámolnod a meglevő pixelméretből hogy kell átméretezni a pixeleket hogy a megfelelő képarány kijöjjön. Nem egyszerű.

ma 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!