Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Szeretnék képbe kerülni a...

Szeretnék képbe kerülni a minecrafttal?

Figyelt kérdés

Nem érzem magam egy elveszett embernek, de a minecraftról semmit sem tudok és szeretnék képbe kerülni.


Kisfiam 9 éves lesz, és azt kéri, hogy a minecraftot vegyem meg neki születésnapjára. Rengeteg kérdésem van, mert szinte semmit sem tudok róla.


1.) Valóban meg kell venni, vagy egy szerveren fut és csak csatlakozni kell? Esetleg lehet plusz kiegészítőket venni hozzá?


2.) Van-e rá mód, hogy ugyanazt a játékot elérje több platformon is? (X-box, telefon, tablet)


3.) Tudom, hogy van kreatív mód és még valami (durvább) mód. Van rá lehetőség, hogy korlátozni tudjam, hogy csak a kreatív módban tudjon játszani?


4.) Ha a testvére is szeretne majd játszani, lehetséges nekik két külön világban játszani, hogy ne tegyék tönkre egymás játékát?


5.) Történik-e valami, ha pár napig, hétig nem tud belépni. Olyasmire gondolok, hogy tönkremegy vagy elpusztuk valami a világában. Vagy csak akkor fut a játék ha éppen játszik vele?


Bármilyen hasznos további tanácsnak örülnék.


Kérlek azt ne írjátok, hogy ne engedjem játszani. Nyilván normális keretek között szeretném engedni. (3 éves koromtól commodore 64-en játszottam, majd egész gyerekkoromban stratégiai játékokat játszottam, és ha megjelent egy új még az iskolából is lógtam. Fiatal felnőttként évekig online stratégiai játékoztam. Ugyanolyan normális felnőtt nő lettem, mint azok az ismerőseim, akik nem játszottak.)



ma 11:14
 1/1 anonim ***** válasza:

1. meg kell venni, ha ilyen-olyan kiegészítőket akar, akkor azok a Bedrock kiadásban elérhetők

(véleményem szerint ez toxik lett, mert a microsoft cseszte el így a mikrotranzakciókkal, hogy pénz, pénz és pénz. Ha a Java kiadást választjátok, akkor nincsenek beépített kiegészítők, de külsőleg modolhatók és vannak datapackek és texture packek is. De a Java csak PC-n/Macen van.)


2. Van lehetőség, ugyanis ugyanazzal a Microsoft fiókkal bárhova be lehet jelentkezni, de csak a Bedrock működik minden eszközön (telefonra mondjuk külön kell megvenni, a konzolokat nem tudom). A Java kiadás olcsóbb egy 2k-val kb., de az csak PC vagy Mac.


3. a "durva" az túlélő lehet esetleg, nem nehéz az sem és nem erőszakos. A túlélés lényege a gyűjtögetés és hogy megvédje magát az illető, erődöt állítson, van békés nehézségi fok, hogyha a lurkó fél a szörnyektől. Felügyelni csak akkor tudod, ha a szemed előtt hoz létre világot.


4. Ugyanazzal a Microsoft fiókkal be tudtok jelentkezni állítólag egyidőben több eszközre Minecraftba, ha van két különböző eszköz, ha van két különböző gép/laptop, akkor Javába is.


5. Nem történik semmi, elmenti. Mobilon kiválasztható, hogy alkalmazáson vagy külsőleg tárolja a világot. Ha úgy nem tud belépni, akkor Microsoft fiók jelszó reset.


+1. A Java és a Bedrock kiadás egy ideje együtt vásárolható, szóval mindkettő kiadást megnézheti - ha van rá mód - és dönthet, hogy melyik tetszik.

+2. A Microsoft/Xbox fiók a tiéd legyen, elvileg 9 évesnek még nem enged regisztrálni microsoft/Xbox fiókot, nekem kellett kormegerősítés ((wtf))

+3. A Java kiadás crackelhető is, ha egyelőre nem akartok pénzt kidobni, Bedrockot nem lehet, vagy nem tudom. Crackelt Minecrafttal nem tud online, eredetis szerverekre fellépni.

ma 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!