Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Solidworks 2024 gépigény?

Solidworks 2024 gépigény?

Figyelt kérdés
Milyen Laptopot ajánlotok a Solidworks használatához egyetemen? Olyan kellene, ami nem a legminimumabb, hanem egyel jobb.

#Solid Works #Solidworks gépigény #Solidworks 2024 #Egyetem gépészménök #Solidworks laptop #Egyetem solidworks
júl. 29. 11:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Akármilyen új proci, 32GB RAM és támogatott GPU legyen benne:

[link]


A Solidworks csak workstation videókártyákat támogat ami miatt elméletben csak qrvadrága laptopok jöhetnek szóba, de a neten arról is olvasni hogy consumer kártyákkal működésre bírható.

júl. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
1-es: nem kell aggódni a workstation kártyák miatt, nincs akkora gépigénye a Solidworksnek, gyakorlatilag bármilyen dedikált videokártyával felszerelt laptopon simán elfut. A 32GB RAM-ot is elég túlzásnak érzem, tekintve hogy én 5 éve még 4GB-os laptopon is simán elfuttattam :)
júl. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én csak a Solidworks 2024 ajánlását másoltam be, ráadásul a kérdező sem a minimumot kérdezte.


Ez a Solidworks 2019 igénye:

Windows® 7 or newer (64-bit)

Dual core CPU; Quad core recommended

8GB RAM; 16GB recommended

2GB free disk space; 5GB recommended

2GB or more GPU RAM; 4GB recommended

NVIDIA® graphics card: NVIDIA Quadro®/NVIDIA GeForce®/Tesla™ with at least NVIDIA Kepler™ chip; Dual-GPU setup with at least NVIDIA Maxwell™ cards for the best experience


A 2024-nél RAMból 16GB-ot írnak, de ez ma már elég alap így ha duplázza nem gáz. A gyártó pedig ezeket listázza:

[link]


Gyorsan rákeresve olyanokat találtam, mint pl ez:

[link]

ahol néhány funkció kikapcsolása után gond nélkül működik mezei videokártyákkal is, de hogy ez számára mennyire hátrány azt majd a felhasználók ( pl te :P ) tisztázzátok.


Én nem vagyok/voltam Solidworks felhasználó,tapasztalat hiányában nem tudok a gyártó előírásától eltérőt ajánlani. :)

júl. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!