Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a véleményetek az Avast,...

Mi a véleményetek az Avast, és az AVG vírusírtókról?

Figyelt kérdés

júl. 25. 19:52
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
Ez inkább vírus mint vírusírtó. Ingyenesen legjobb a Defender, a kétes fájlokat virustotalba berakod ha nagyon biztosra akarsz menni.
júl. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%
Panda már jobb vírusirtó mint a említett Avast AVG?
júl. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 2*Sü ***** válasza:
88%

A kicsit is ismert, kicsit is elterjedt, több napja felfedezett vírusok ellen kvázi bármelyik vírusirtó véd. (Már ha frissül a vírus adatbázis.) A nulladik napi vírusoktól meg egyik sem véd túl jól. Mivel a Windowsnak ma már része a Defender, ezért az bőven elég egy átlagos felhasználónak. És nem is olyan rossz az, bár kétségtelen, hogy kezdetben okkal volt nevetség tárgya, de idővel elég jó lett, eléggé jó eredményeket ért el különböző antivírus ranglistákon. (Amúgy a védelem leggyengébb láncszeme általában nem a vírusvédelem, hanem a felhasználó, aki fenntartások nélkül kikapcsolja a vírusirtót, csak mert a letorrentezett játék telepítési utasításaiban azt írják, hogy ezt kell csinálni. Aztán persze nem érti, miért lett vírusos a gépe. Nyilván még véletlenül sem azért, mert kikapcsolt vírusvédelemmel indított el egy programot.)


Az Avastról van tapasztalatom. Egy ideig nagyon jó volt az ingyenes változata, én is ezt használtam és ajánlottam is másoknak. Aztán egyre agresszívabban kezdte reklámozni – már-már a megtévesztés határát súrolva – az önmaga fizetős változatait. Kb. ekkortól már nem ajánlottam, én meg közben áttértem Linuxra. Volt pár éve néhány „botrány” az Avasttal kapcsolatban, az egyik az volt, hogy túl sok információt küldött vissza az Avastnak (pl. böngészési előzményeket). Aztán meg a botrány oka az volt, hogy eladta harmadik feleknek a felhasználói szokásokról gyűjtött adatokat. Méghozzá eléggé részletes adatokat, kvázi a felhasználók minden oldalmegtekintését, keresését, kattintását.


Az AVG-ről nincs tapasztalatom, de ha jól tudom, akkor ugyanabban az ügyben az is sáros volt a felhasználói szokások gyűjtésében és értékesítésében.


A magam részéről messze elkerülném az Avastot is, az AVG-t is.

júl. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Hintalow ***** válasza:
56%

Osztom èn is a vèlemènyeket, a defender bőven hozza a szintjüket, ès mindkettő brutál agresszìven ès megtèvesztően reklámoz az ingyenes verzióknál ("vigyázat az ön gèpe vìrusos lehet" szinten kb.)

Nem látom már èrtelmèt a használatuknak.

júl. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nekem az a bajom az Avast - tal, meg az AVG - vel, hogy nagyon lassítják a gépet.
júl. 26. 13:42
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nekem Kaspersky vírusírtóm van.
júl. 26. 14:40
 7/8 A kérdező kommentje:
3 - as. Én egy pár éve már soha nem csinálok olyat, hogy le torrentezett játéknál ki kapcsolom a védelmet, vagy a kivételek közé teszem!
júl. 26. 17:42
 8/8 anonim ***** válasza:
70%
Én is hallottam az Avast és AVG adatlopó szokásairól. Soha nem használtam őket. A NOD-ot használtam, a legjobbnak tartom az összes között. Nem ingyenes.
júl. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!