Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan oldjam meg, hogy a...

Hogyan oldjam meg, hogy a Windows bootoljon alapértelmezetten?

Figyelt kérdés

A Windowst telepítettem,.majd a Linuxot egy külső egységre (SATA HDD Docking Station ©Gembird)

Egy Kingston 120 GB SSD-re.


Nem mindig használom a Linuxot, és a Dockingban nem szokot ez a Kingston lenni, hanem más ssd. Viszont ennélkül nem indul el a Windows sem.


"error: no such device: 3a938...

Entering rescue mode. . .

grub rescue>"


csatlakozás után:

Ubuntu

*Adavanced options for Ubuntu

Memory test(memtest86+)

Memory test (memtest86+, serial console 115200)

Windows 7 (loader) (on/dev/sda1


Use the ↑ and ↓ keys to select which entry is highlighted. Press enter the boot the selected OS, 'e' to edit the commands before booting or 'c' for command-line."


e betű után:


"GNU GRUB version 2.02~beta2-9ubuntu1


Setparms 'Windows 7 (loader) (on /dev/sda1)'


Insmod part_msdos

insmod ntfs_

Set root='hd0,msdos1"

If [ x$frature_platform_search_hint = xy ] ; then

search --no floppy --fs-uuid --set=root --hint-bios=hd0,msdos1 --hint-efi=hd0,msdos1 --hint-baremeta1=ahci0,msdos1 9620612D20611591

else

search -- no floppy --fs-uuid --set=root 9620612D20611591

fi

parttool ${root} hidden-

chainloader +1"


Meg lehet oldani, hogy ne legyen ez a tortúra és a Windows bootoljon, hiszen ő a goré, nem a csicska Linux, s ha nincs bent a Kingston akkor ne rinyáljon, hanem a főnök töltődjön be, alap.


Volt már ilyen, akkor azon volt a Linux amit a Windows, és ha nem nyomtam át akkor a Linux töltődött be, tehát, ha nem voltam résen, szobrozni s billengyűzettel míg elindul a gép... egy csomószór jártam úgy, hogy ott várt a Linux, amit csak néha használok, felháborító a Linux pofátlansága, hogy miután telepítettem, azt hiszi őt akarom akkor most már mindig, ha nem nyúlok a billentyűzethez 😡



#Windows #bootolás #Ubuntu 14
júl. 21. 13:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Biosban bootolási sorrendet állítsd át.
júl. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
20%

Ilyen hibákat okoz a linux...


A Windows 7 ről is leszokhatnál már.

júl. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Talán nem a windows lemezének az MBR-jébe kellett volna a grubot telepíteni.
júl. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#3 Köszi, ehhez nem értek. Hol tudok tanukni?

#2 Windows 7-ről soha sem szokom le, az XP után a legjobb. Telefonon netezem, vagy tabon. Használtam Windows 8.1 telefont, de ez a csempés dolog csak érintőképernyőn jön be nekem, egyébként a Windows 7-re telepítettem, ami a start menűt átalakítja a normálisra, ahogy az xp-n volt. A program egy Chip dvd volt. Egyszerűen okádok, ahogy kinéz a Windows 8 tól akármelyik Windows. Nincsen hányingerkeltőbb dolog a Windows 10-nél.


#1

Azt próbáltam, nem vált be , amiatt, ami 3-as ír, már a Linux indító jegyzéke befészkelte magát arra a ssd-re ahol a Windows van.


Biztosan van megoldás, ezt csak egy profi számítástechnikus, programozó tudja, ilyen mezei emberek mint, mi erről semmit sem tudhatunk.

júl. 21. 15:35
 5/7 anonim ***** válasza:

4

Vissza kéne telepíteni a windows bootledét először (úgy hogy, hogy nincs be dugva az SSD, miután a windows bootolt). Erre pontos parancs nem tudom mi, de elv. a windows-ban van bootloader javítás

Utána meg a grubot kéne kézzel felraknod úgy, hogy linuxról bootolsz. Akár úgy, hogy addig lehúzod a belső SSD-t. Ekkor a BIOS bootmanagere döntené el, hogy melyik oprendszer bootoljon. De ha úgy érzed, hogy a grubban kéne ezt beállítani, akkor azt is lehet, ehhez a config fájlt kell szerkezteni, ekkor viszont csatlakoztatva kell lennie a belső ssd-nek is


De amúgy minek van a linux? Ha jól értem ráadásul 14-es ubuntu verzió (ami 10 éves)? Van bármi értelme annak?

júl. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%
OS telepítéskor érdemes lehúzni a többi meghajtót (főleg ha linux az egyik), és minden os külön lemezen legyen.
júl. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
GRUB-nak ma már nincs létjogosultsága. Ha telepíteni akarsz a Win mellé Linux-ot másik lemezre, akkor húzz le minden lemezt, csak az az egy maradjon csatlakoztatva amire telepíteni akarod. Így ha nem értesz hozzá, akkor is arra megy minden. Amikor pedig bebootolsz akkor ráhagyod az UEFI boot választó képernyőre a dolgot, nyomogatod bootoláskor a megfelelő F gombot, és ott választod ki hogy mi induljon.
júl. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!