Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » WINE-ban hogyan legyen hangom...

WINE-ban hogyan legyen hangom Fedorán?

Figyelt kérdés

Már telepítettem a wine-alsa 32 és 64 bites változatát, ugyanezt megtettem a wine-pulseaudio csomaggal is.


Megnyitom a winecfg-t, és ott az Audio résznél ezt írja: Selected driver: (None)

Sajnos nem is lehet választani. A csomagokat frissítettem, a gépet újraindítottam, de egyszerűen nem akar jó lenni, pedig pont egy olyan szoftverhez kellene, aminél főleg a hang a lényeg...


Fedora 39 KDE Plasma, WINE 9.1.



jún. 6. 20:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Tippre pipewire az audio szervered. Ha igen, akkot próbáld feltenni a pipewire-pulse-t (ekkor a pipewire lesz a pusle szerver)


Esetleg lutrisszal tudsz próbálkozni különböző wine verziókkal és beállításokkal grafikus módon (vagy steamben felvenni, mint külső játék, és akkor protonnal)


Mit szeretnél futtatni? Protondb-n írnak róla valamit? Wine outputjában van valami hiba jelzés?

jún. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen, PipeWire. Már eleve fenn van a pipewire-pulseaudio és a pipewire-alsa is.


Amit futtatnék, az nem egy játék (a játékok nálam Steam-ről mennek), hanem egy egyszeű program, mint mondtam, a hangja a lényeg, enélkül semmit se ér:

[link]

Az ezen az oldalon található "Soundfont Midi Player 6.3" lenne az, még oda is van írva, hogy Wine-on is működik, sajnos natív Linux változata nincs. Egyébként pár éve futtattam már ezt Kubuntun WINE alatt, működött. Itt is elindul, csak nincs hang ugye, mert nem látja a WINE a hangeszközöket.

jún. 7. 14:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!