A Linux inkább egy kernel, azaz magja számos operációs rendszernek.
jan. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
2/12 anonim válasza:
A linux mint olyan egy operacios rendszer, a kulonbozo disztribuciok csak a csomagok formatumaban, neha a konfiguracios allomanyok helyeben es formajaban, 'extra' csomagokban ternek el egymastol. Legalul kb. ugyanaz a rendszermag, fajlrendszer-struktura, sot altalanos jelleggel ugyanaz a unix-jellegu alapkoncepcio van mindegyikben.
jan. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
3/12 anonim válasza:
Technikailag a linux az csak a kernel, de a szóhasználatban a disztribúciókat is így hívják, ami egyébként GNU/Linux lenne(a gnu a következőjet adja: felhasználói programok, mint pl. shell, parancsok, utility programok, stb, tehát a user-space)
jan. 23. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
4/12 anonim válasza:
Szerintem helyénvaló. A Windowst is operációs rendszernek nevezik, pedig van belőle 3.1, 95, 98, 2000, XP, Vista, 7, 8, 10, 11...
jan. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
5/12 anonim válasza:
Köznyelvben már nagyon elterjedt, hogy a Linuxot operációs rendszernek nevezik, tehát szerintem helyénvaló. Nem is teljesen értené mindenki, ha GNU/Linuxnak neveznéd (ahogy helyes) vagy a disztribúció szó sincs meg mindenkinek.
Amit én nem tartok helyénvalónak, amikor valaki a"Linux kernelje" kifejezést használja, hiszen a Linux az maga a kernel.
jan. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
6/12 anonim válasza:
Általában helyénvaló, igen, amíg az asztali/szerver környezeteket nézzük. Viszont pl. az Android az nem Linux, hiába Linux kernelen fut. Ahogy mondjuk nem BSD a macOS, vagy nem UNIX a BSD.
jan. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
7/12 gentoojedi válasza:
#4
Nekem anno a számtech tanárom azt mondta a Windows nem operációs rendszer, az egy ablakozási technika. Az operációs rendszer pl: Microsoft Windows 10 pro. Az egy operációs rendszer.
jan. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
8/12 anonim válasza:
#7 a szamtech tanarod egy orosztanarbol OKJ-n atkepzett kokler lehetett...
jan. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
9/12 gentoojedi válasza:
Csak szólok, hogy átment középiskolából fősulira tanítani és vérlinuxos lett. Fedorát használ saját kernellel és valami lepusztult múlt századi ablakkezelővel. Talán Fluxbox. Volt egy kísérlete aftersteppel, de az szerinte túl csicsás.
Technológiai okoskodás, semmi több, még annyi sem, hogy a muszájt milyen jével írjuk.
A *Step tényleg bazári, én a WindowMaker-t használtam inkább, amíg Linuxoztam. Saját kernel akkor volt utoljára, amikor a gyáriban nem volt minden hardver támogatva (ma már ez sem kell, dkms megoldja).
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!