Windows 11 és windows 11 között mi a különbség?
#4, #5, #10: Teljesen lényegtelen, hogy mit gondol a Microsoft.
A használt szoftverlicence - ha nem aktiválták előtte, dokumentálhatóan lekövethető a forrása (esetleg még COA-matrica is van hozzá), nem előfizetés - az EU-ban jogilag legális.
Bővebben, több jogforrással alátámasztva:
- Önmagában egy Termékkulcs nem minősül licenciának, így pusztán egy termékkulcs megszerzése nem foglalja magában a program használatára való jogosultság megszerzését is.
- A Termékkulcs funkciója ezért nagyon hasonló egy lakáskulcséhoz. Lehetővé teszi a lakásba történő bejutást, de nem alapít tulajdonjogot a lakás felett, és önmagában nem jelent jogot a lakásba történő belépésre sem.
- Ha a kulcshoz nincs hozzá "Eredetiséget igazoló tanúsítvány" akkor nem jogtiszta. COA matrica (Certificate of Authenticity).
-Eredetiséget igazoló tanúsítvány (Certificate of Authenticity, COA): A tulajdonjogot igazoló azonosítási eljárás, amelynek segítségével bizonyítható, hogy egy adott Windows termék nem hamisított vagy másolt. A COA megjelenhet például egy vonalkódot és termékkulcsot tartalmazó címke formájában.
- A legális Windowsnak nem 2-3 ezer Ft-os ára van. Az Eredetiséget igazoló tanúsítványt is szokták hamisítani
"A lényeg az, hogy ezeket a kulcsokat a Microsoft nem fogadja el legálisnak."
Na de nem a Microsoft hozza a törvényeket.
Feleslegesen vitatkoztok.
- Ha a kulcshoz nincs hozzá "Eredetiséget igazoló tanúsítvány" akkor hiába aktivált nem legális az op.rendszer. Az megint más, hogy melyik országban milyen törvény van ennek betartatására.
Ha nincs hozzá telepítő DVD vagy pendrive akkor csak a licenc kulcsér fizetsz. A telepítőt meg letöltheted a Microsoft oldaláról.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!