Az Internet Explorer és a Firefox miért szűnt meg? Már csak a Chromet látom minden számítógépen.
Az Explorer azért szűnt meg, mert a Microsoft úgy döntött, hogy átbrandeli Edge-re, leginkább azért, mert az Explorer neve erősen összeforrt a lassúsággal, és a biztonság hiányával. A szabványokat meg meglelehtősen szabadon értelmezte, ami fejlesztői oldalról is erős utálatot váltott ki (gyakorlatilag ha nem akartad a potenciális látogatók felét szopatni, akkor egyszer meg kellett írnod a weboldalt Explorerre, egyszer meg "minden másra"), és ezzel sokszor a felhasználók is rosszul jártak. Nem akarom túlragozni, sokat lehetne írni arról, hogy mi és hogy volt az Explorerrel, miket szúrtak el, és hogy lettek mégis piacvezetők, majd hogyan zuhantak onnan a mélybe. Aztán Edge néven folytatták, ami igazából az Explorer következő verziója volt, de ez sem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. Ekkor engedték el végleg a teljesen saját fejleszésű böngészőt, és jött az "új Edge", ami egy átszabott Chromium.
A Firefox meg annyira szűnt meg, hogy a héten jött ki a 119-es verziója.
A Chrome lehet, hogy átbrandelt Chromium, de a többire ez egyáltalán nem igaz attól, hogy ugyanazt a motort használják, csak rájuk kell nézni, és 5 percig használni őket.
Nem tudhatjuk, miért csökkent ilyen erősen a többi népszerűsége annak ellenére, hogy nagyon jók, ott van pl. a Vivaldi is, én szeretném azt hinni, hogy nem ezekről tértek át (kiv. IE), csak ezt ajánlották, és nem is próbáltak mást használni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!