Miért jön ki minden évben új android?
Biztonsági okai vannak?
A régi androidok mostanra teljesen "elértéktelenednek"?
Az én telómon hatos van, de nincs vele semmi gondom. Egyszer sem frissítettem, mégis jól működik vele a telóm. Ugyan olyan a sebessége, mint mikor megvettem.
Most már van egy alkalmazás, ami nem akar jól működni rajta, ezért lépnem kell majd előrébb és sajnos vennem kell majd egy újabb kütyüt ezen alkalmazás miatt.
Milyen android legyen az újabb eszközön? Hanyas számú android volt a legjobb?
És a számítógépen is még Windows 95-öt használsz?
Miért jön ki új rendszer? Mert fejlesztenek. Új funkciókat tesznek bele, hibákat javítanak, optimalizálnak, stb. Bocs, de a 6-os egy iszonyat régi rendszer már, nagyon ideje leváltani, már biztonsági szempontból is.
Nem is értem, hogy húztad vele idáig, mert gondolom van a telefonban 1GB RAM és 8GB tárhely, ami ma már semmire nem elég, felteszel pár appot és el is fogyott.
Nincs "legjobb" Android. Vegyél egy olyat, amin a legújabb van (ami most a 13)
Szerintem a lényeg az, hogy a telefonokat gyártók évig vállalnak garanciát, addig a rendszerhez hibajavítások jönnek stb. Szóval, ha maradna az alap verzió, akkor a készüléktípusok száma megnőne, amihez több évig támogatás kéne ami viszont plusz energiába és pénzbe kerülne mind a készülék gyártóknak, mint az os fejlesztőinek.
Ez azért is nehéz, mert a sok hibajavítás és fix halmozódna és növelné is a kód méretét, az új verziónak viszont már nem fog kelleni visszafele támogatnia minden eszközt, így ezek a sallangok elmaradhatnak.
#1 95-ös gépem talán már nincs, de 98-as még van és nagyon szeretem. XP-sem már nincs, mert tönkrement az alaplapja, de nagyok kellene egy ilyen, mert rengeteg jó programom van hozzá. Win7-es van, folyamatosan használom mindenre, tökéletes. Win10-esem van, egyszer kapcsoltam be, jó lenne végre belakni.🙂
Nyilván a mai telók sokkal jobbak, gyorsabbak, mint az én samsung j5 2016-om, de én ezzel is egészen jól el vagyok. Fut a net, GPS, tehát van minden. Az üzemidő mobil netnél nem a legacélosabb, de nem tudom, hogy a mostani telók mennyivel lesznek többek ezen a téren, majd meglátjuk.
(Akku állapotára nagyon érzékeny a telefonom. Az öreg akkutól megbolondul, főleg netezés közben, meg vakus fotózàsnál.)
Köszönöm a válaszokat, jöhetnek még.
Igazából teljesen érthető a kérdező álláspontja, csak annyira megszoktuk már, hogy mindent párévente lecserélünk, hogy már azt tartjuk furcsának, ha valaki ezzel nem így van.
Az nyilvánvaló, hogy a technika nem toporzékolhat egyhelyben, és példaául ha a ZX-81-nél tartanánk még mindig, akkor ez az oldal sem létezne, valószínűleg internet sem - vagy csak egy teljesen más formában -, Netflix sem létezne, stb. De a mobil szférában tényleg irreálisan gyors a tempó. Ráadásul mindenki rohan, mindent a lehető leggyorsabban igyekeznek piacra dobni, ez pedig a stabilitás rovására megy. Ennek is megvannak a maga piaci okai, de ettől függetlenül ezt nem látom egy előnyös dolognak. Megjelent a Win10, pár napon belül már adták ki az első javításokat, mert hát "bocs, de egy halom hiba maradt benne". Játékoknál dettó. Mondjuk ebbe azért páran bele is buktak, de ettől függetlenül továbbra is ez a piaci gyakorlat.
De visszatérve a hardverekre és oprendszerekre: az is a probléma, hogy sok rendszernek durván nő a hardverigénye. Az ismerősi körömben jópáran csak azért vettek új gépet, mert a régire már finnyáskodott a Win11. Amikor a Windows 10 megjelent, akkor is a többségnek vagy cserélnie kellett a gépét, vagy egy valag pénzt még költeni kellett a gépre, hogy elfogadhatóan fusson rajta az új rendszer. És nem 15-20 éves masinákról beszélünk. A telefonoknál pedig még rövidebb az elavulási idő. Ez pusztán a fejlesztésekkel nem magyarázható, mert pl. a Linuxnál akkor miért tudják megoldani, hogy még egy 10 éves gépen is kitűnően fusson? Oda sem lenne elég egy 286-os, de ott úgy gondolom, ésszerű mértékben nőtt a hardverigény. Vagy pl. a FreeBSD esetén. Androidnál meg szoftveresen, és hardveresen is túl gyorsan változik minden. Ha pár verzióval régebbi a rendszered, akkor sok szoftver már hisztizni fog. Ugyanez fordítva is igaz: ha fejlesztő vagy, és nem aktualizálod az éppen aktuális hülyeségeknek megfelelően a szoftveredet, akkor az az újabb rendszereken használhatatlan lesz. PC-nél ez azért egy sokkal lassabb folyamat. A lassan 14 éves Windows 7-re is még a szoftverek nagy része gond nélkül telepíthető, és az XP-nek is kb. hasonló volt a reális élettartama. A régebbi szoftvereknek pedig azért a nagyon nagy többsége simán fut az újabb rendszereken. Oké, azért távolról sem mindegyik, de távolról sincs akkora probléma, mint Android alkalmazások esetén.
Na, de igazából mi sok mindent nem tehetünk. A piacot nem fogjuk tudni megváltoztatni, szóval marad az, hogy beletörődünk és bosszankodunk, esetleg próbálunk olyan rendszereket használni, amik "tartósabbak". Mobil esetén nem igazán van ilyen.
#5 Arról van esetleg infód, hogy melyek voltak azok a legkorszerűbb telók, amelyeknél még a házilag is cserélhető akkukat alkalmazták a gyártók és idehaza is beszerezhetőek és használhatóak voltak?
Köszönöm szépen a válaszokat! Most már úgy nagyjából szerintem értem, hogy miért kellenek az újabb android verziók. Tehát pl azért, mert újabb tudásbeli tulajdonságok is megjelennek a mobilok hardverekben és ezek vezérléséhez újabb szoftverek is kellenek, hogy minél jobban és hatékonyabban tudjonak működni az egyre korszerűsödő hardverek az eszközeinkben.
#7 Feltúrtam a netet a mobilok frontján és találtam egy olyan európában gyártott mobilt, amelyik darabokra szedhető, mint egy legó (Fairphone 4 ~ 200e YouTube-on van videó róla). Cserélhető akkuval. Sajnos nem oled a kijelző, hanem lcd.
(Fóliával használva, vajon melyik kijelző típus a jobban használható?)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!