Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehetne egy másik...

Hogyan lehetne egy másik gépet az egyben virtualbox alá vinni?

Figyelt kérdés

Van egy régi gépem, P3. Van rajta egy Windows98 és XP, indításkor lehet váltani melyik induljon el.

Na, ezt 1:1-ben hogyan lehetne pl Virtualbox alá bevinni?


2023. szept. 26. 22:40
 1/3 anonim ***** válasza:
69%

Készítesz a merevlemezről egy képfájlt, Virtualboxban létrehozol egy új virtuális gépet, és ezt a képfájlt adod meg merevlemeznek.

De!

A Virtualbox csak néhány adott hardverkörnyezetet tud emulálni, szinte kizárt, hogy pont ugyanolyan lenne a virtuális gép "hardvere", mint a fizikai vasé. Szóval még az sem biztos, hogy el fognak indulni a rendszerek, de ha mégis, 100%, hogy driver-problémákba futsz bele. Jobb esetben csak telepítened kell a megfelelő drivereket (ha vannak hozzá... XP-hez mondjuk vannak, de Win98-hoz nehéz találni), rosszabb esetben el sem hajlandóak indulni.

2023. szept. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 gentoojedi ***** válasza:

Én szinte kizártnak tartom a chipkészlet eltérés miatt. A legnagyobb fájdalom a merevlemezvezérlő eltérése miatt lesz. Windows 98 meg alapból szopófaktor, az még annyira szar egy rendszer volt.

Ez az egy az egyben átviszem a fizikai gépről virtualboxba linuxnál működik, de ott is előfordulhat egy kis pötyögés, de ott biztosan megoldható.

2023. szept. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
értem, amúgy köszi, rájöttem hogy alapból hülye a kérdésem, mert virtualbox alatt pl nincs "sound blaster" emuláció, az a doxbox-ban van... és a dosbox pedig nem futtat windows. Valami kevert megoldás kellett volna, ami nyilván nem létezik :)
2023. szept. 27. 10:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!