Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Macbookon ppt tényleg nem lehet?

Macbookon ppt tényleg nem lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Leszögezném hogy sajnos semennyire nem értek a laptopokhoz, számítógépekhez.

Van egy lányom aki 13 éves lesz. A suliban szóltak hogy idén jó lenne beszerezni otthonra gépet mert sok online beadandó feladat lesz.

Hirtelen felindulásból vettem neki egy Macbook Air M2-t meglepetésnek szánom, közeljövőben kapja meg.Szokta emlegetni hogy valami PPT-t ( sajnos nem tudom mi az) kell beadnia,de a mostani Ipadunk már nagyon régi ,jó lenne egy új gép. Most mondja egyik ismerősöm hogy macbookon nem tud PPT-t csinálni. Ez valóban így van? Nagyon elszúrtam ezt akkor?

Visszavinni már sajnos nem tudom.


2023. szept. 19. 14:58
 1/8 anonim válasza:
100%
Dehogy nem tud
2023. szept. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 P.O.C. ***** válasza:
100%

A PPT az PowerPoint prezentáció. A PowerPoint a Microsoft Office programcsomag része. A Microsoft Office -nak megy ugyan úgy van Macintoshra írt változata.


[link]


Szóval ha csak ez a feltétel, akkor nem lesz gond.

2023. szept. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ismerős, aki nem ért hozzá ne pofázzon hülyeségeket. Van MacBook-ra írt változata az Office-nak, illetve a LibreOffice is képes .ppt/.pptx fájlokat szerkeszteni, megnyitni. Az Office fizetős szoftvercsomag, amit a Microsoft gyárt. A LibreOffice az ingyenes változata. Mindkettő van macOS-re.


Illetve, ha nem is lenne, akkor regisztrálsz egy Microsoft fiókot (ingyenes), és a Microsoft adja ingyen a teljes Office csomagot, ami böngészőből futtatható. Sulira teljesen, bőségesen elegendő a tudása a böngészőből futtatható verziónak, ráadásul teljesen ingyenes és legális is. Én ezt a megoldást javaslom leginkább.

2023. szept. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok.


Sőt, továbbmegyek a macOS SAJÁT Keynote alkalmazása is képes .pptx-ben megnyitni és menteni is (ami alapból telepítve van a MacBook-on).

2023. szept. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

Az ismerősöd butaságokat beszél!

Nyugodtan lehet készíteni prezentációkat (PPT) MAC gépen is, csak a Microsoft office, vagy más irodai szoftvercsomag szükséges hozzá (mondjuk a LibreOffice).

2023. szept. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a Keynote-ból szoktam exportálni ppt-t, mert a Keynote klasszisokkal egyszerűbb és könnyebb jószág, és egy iskolai prezentációra bőven-bőven eleget tud, és sokkal gyorsabban tudok vele haladni (oktatásokra szoktam használni), mint a robusztus dög PowerPoint-tal.


A Libre is tud ilyet csinálni, de (szubjektív) csúnyább a munkakörnyezet és valamivel lassabb is, Mac-en szerintem felesleges ezt használni.

2023. szept. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A Libre Office Impress nem csúnyább, nem is lassabb, de teljesen ingyenes. ÉN Windows 10-en is ezt használom.

Érdekes módon vetitésnél mindig a Power Pointot nyitja meg. Ezek kompatibilisek egymással. Ez egyébként az irodai programok bemutató készítője.

2023. szept. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mac-en Libreoffice-ozni olyan, mint szandálhoz zoknit húzni. De nem tiltja a törvény.


A Google Slides-ot senki nem írta, pedig keresztkompatibilitásra a legjobb: minden rendszeren csont ugyanolyan, nincsenek hiányzó fontok, túlfutó vagy rosszul tördelt szövegek, elcsúszott ábrák. Régi szép Linuxos Libreoffice-os idők...

2023. szept. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!