Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudom telepíteni és...

Hogyan tudom telepíteni és megtartani az Intel HD Audio Driver-t?

Figyelt kérdés

Leszögezném elsőre, hogy nem értek hozzá, nem tudom mi miért és hogyan működik, ezért kérek itt segítséget, előre is köszönöm!

Van egy Lenovo Ideapad Gaming 3 laptopom, amin elvileg eredetileg a Realtek(R) Audio van (hang és mikrofon), viszont korábban átcserélődött az Intel HD-ra, ami szerintem jobb. Azért nem mindegy nekem, mert az Intel félének a mikrofonja sokkal jobban érzékeli a hangomat. Tehát ha a gépház hangbeállításoknál a Bemenet résznél kiválasztom a Realteket, és rámegyek, hogy tesztelje a mikrofont (a 2 csatorna, 16 bit, 48000 Hz DVD Quality van kiválasztva), és normál hangerővel beszélek, csak kb. 20 százalékát érzékeli. Viszont az Intel esetében 100%-ot (sőt, ennél több opciót is ki lehet választani, többféle studio minőség is van).

Próbáltam neten keresni, de folyton csak a Realteket adja ki mint letölthető és telepíthető opció. Sőt, az Intel honlapján csak valami NUC féle programok vannak, nem értem az mi. Múltkor sikerült megcsinálnom, hogy letöltöttem ezt a NUC féle Realtek telepítőt, elkezdtem csinálni, akkor letörölte a laptopon lévő Realteket, újraindította a gépet a telepítő, és utána átváltott az Intelre automatikusan, és úgy maradt. De mindig ha jön egy frissítés a gépre és újraindul a gép, visszavált a Realtekre. És már zavar, hogy ez a Realtek marad fenn, és már nem tudom visszaállítani az Intelt, korábban sikerült.



2023. szept. 18. 21:01
 1/2 anonim ***** válasza:
54%

Ha Realtek hangkártya van benne, akkor Realtek driver kell, ha Intel, akkor meg Intel driver.

A hangerőt mindkettőnél tudod állítani.

2023. szept. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem a hangerővel van a gond, hanem a mikrofon érzékelőjében van különbség. Az Intel jobban érzékeli a hangom, mert ha csinálok tesztet, 100 %-ban érzékeli, de a Realtek ugyanazzal a hangerővel csak 20 %-ban.

Lehet, hogy Realtek van benne, de korábban át tudtam állítani Intelre, amikor valahogy letöröltem a Realtek-et és így automatikusan átállt.

2023. szept. 19. 20:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!