Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi lehet a probléma a GIMP-pel...

Mi lehet a probléma a GIMP-pel a rétegeknél? Túl nagy a réteghatárvonal, de ha kicsinyítem a méretét a réteg eltűnik.

Figyelt kérdés
Az van, hogy egy képre próbálok egy réteget beilleszteni, de az mindig eltűnik. A réteghatárvonal túl nagy, viszont ha ezt lejjebb veszem akkor meg az a baj, hogy megjelenik egy sárga-fekete csíkos téglalap és ha onnan kijjebb viszem a beillesztett réteget eltűnik. Tudom nehéz így megérteni látatlanban ezért alább linkelek erről egy videót.

2023. szept. 15. 21:16
 1/6 A kérdező kommentje:

Az Eiffel Torony helyére akartam a csajt (réteget) beilleszteni de eltűnt a réteg.


[link]

2023. szept. 15. 21:22
 2/6 anonim ***** válasza:

Amikor beilleszted a réteget és elkezded átméretezni, nálad nem jelenik meg a Méretezés ablak. Az Ablakok -> Dokkolható párbeszédablakok -> Eszközbeállítások ablakot kapcsold be, és ebben az ablakban van egy olyan legördülő menü, hogy vágás. Neked ezt kell átállítanod vágás helyett igazításra.

Egyébként ha a Szerkesztés -> Beillesztés másként -> Új réteg menüből illeszted be a kimásolt képdarabot, eleve egy új, üres rétegre teszi.

A sárga-fekete téglalap pedig csak az aktuális réteg határvonalát jelzi, a Nézet -> Réteg-határvonal megjelenítése menüben kikapcsolható.

2023. szept. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Amikor beilleszted a kimásolt képrészt, akkor csak "lebegő kijelölés"-ként lesz jelen, és el kell döntened, hogy mit csinálsz vele. Amit te választottál ("réteg rögzítése"), az rákeni az alatta levő rétegre, így nyilván a réteg mérete akkora lesz, mint az alatta levő rétegé.


Amit te szeretnél, az valószínűleg az, hogy létrehozol egy új réteget a beillesztésnek, ezt úgy tudod megtenni, hogy amíg "lebeg", megnyomod az "új réteg" gombot (ami zöld, amíg van lebegő kijelölés). Ekkor csak akkora lesz, amekkora a beillesztés, és át fogod tudni méretezni úgy, ahogy próbáltad.

2023. szept. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Első a réteghatárvonal megjelenítést kikapcsoltam de az a baj, hogy mindig eltűnik a réteg ha elhúzom máshova. Továbbá továbbra is nagyon nagy az a "keret" amelyben a réteg bent van. Ha meg kisebbre módosítom azt a keretet akkor meg az a baj, hogy eltűnik a réteg, bár ezt már előbb írtam.
2023. szept. 16. 12:44
 5/6 A kérdező kommentje:
Na most tovább próbálkoztam és rájöttem, hogy a réteghatárvonal méretének növelésével, azzal megoldom az "eltűnés" problémát. Csak akkor meg az a baj, hogy a keret amelyben a réteg benne van túl nagy. Ezt a keretet, hogy hívják? Nem a sárga-fekete csíkosra gondolok.
2023. szept. 16. 12:52
 6/6 anonim ***** válasza:

"mindig eltűnik a réteg ha elhúzom máshova"


Erre írtam ezt: Az Ablakok -> Dokkolható párbeszédablakok -> Eszközbeállítások ablakot kapcsold be, és ebben az ablakban van egy olyan legördülő menü, hogy vágás. Neked ezt kell átállítanod vágás helyett igazításra.

2023. szept. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!