Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van egy új laptopom Windows...

Van egy új laptopom Windows nélkül. Leírnátok lépésről lépésre hogyan tegyek rá Windowst? Látom pl. ezeket az aktiválókulcsokat online jó áron, de sajnos nem értek ehhez annyira.

Figyelt kérdés
2023. szept. 11. 18:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
66%
Egyszerűbb ha youtube-on megnézel néhány Windows telepítős videót.
2023. szept. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
46%

Letöltöd a Media Creation Tool-t a Microsoft hivatalos oldaláról, az elkészíti neked a telepítő pendriveot. A Home verzió lesz a neked való. Utána meg aktiválod.


Négy lehetőséged van, mindegyik működik:


1. KMSpico (nem legális)


2. Hardveraprós és egyéb pár ezer forintos kulcsok (nem legális)


3. Megrendeled az OEM dobozos verziót (legális) - kb. 30-40e Ft.


[link]


4. Belépsz a Microsoft Store-ba a laptopon, amit feltelepítettél és megveszed ott (legális).


[link]

2023. szept. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
86%

1. Kell egy 8GB pendrive.

2. Kell egy működő gép (mindegy, hogy kié suli, melóhely, haver)

Ahol #2 által leírt módon megcsinálod a telepítőt. Verziót kiválasztod Win10 Home/Pro

Ha eredetit veszel, ha 2000-est (ez ha nem céges munkára használt gép a kutyát nem érdekli, hogy mennyire eredeti a win)

3. Nézel a telódon egy tutorialt a YouTube-on, és az alapján lezongorázod a telepítést.

4. Ha feltelepült és kész vagy beaktiválod a hivatalos, vagy esetlegesen 2000-es kulccsal.

2023. szept. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2023. szept. 11. 19:59
 5/17 anonim ***** válasza:
33%
Úgy látom a GYK népe még mindig nem fogadja el, hogy a szürke kulcsok nem legálisak. :P
2023. szept. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
80%
5. Ne is foglalkozz vele. Szerintem korrekt volt a válaszod. Igazából leírtad a legális és a nem legális utat is, még csak azt sem róhatják fel, hogy elfogult vagy a legalitás felé. Nem releváns itt gyik-en a pontozás…
2023. szept. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
46%
Az EU-ban legális a 2000-es kulcs, mivel jogod van eladni használt szoftvert. Ráadásul ezek nem is használtak, maradék mennyiségi licenszek. Cégeknek is árulják ezeket a kulcsokat számlával. Ha nem lenne legális már rég gond lett volna belőle. Az én cégem is így veszi az Office licenszeket.
2023. szept. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

"Az én cégem is így veszi az Office licenszeket."


Csak nehogy kapj egy szoftver auditot. :)


Hidd el, Microsoft Gold Partner cégnél dolgozom, nem mondok hülyeséget, nem egy vagy kettő ilyen hülye MS tanfolyamon kellett részt vennem, évek óta vita ez itt az EU-ban, Németországban már volt belőle razzia és kemény büntetések is. A Microsoft nem engedélyezi a "maradék" licencek árusítását, ez a hivatalos álláspont már 20 éve. És pont. Innentől bárki mondhat bármit, lehet róla számlád is. Nem legális.

2023. szept. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Tehát akkor, ha 5 ezerért veszek egy ilyet nem követek el semmi rosszat ugye? Egyetem miatt kell leginkább nekem.
2023. szept. 11. 21:29
 10/17 anonim ***** válasza:

... még az előző válaszból kimaradt.


Itt Magyarországon kb. az esetek 90%-ban akkor fogsz tényleg komoly szoftver auditot kapni, ha valaki feldob.

2023. szept. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!