Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért csak Samsung telefont...

Miért csak Samsung telefont lehet csatlakoztatni tv re C és HDMI kábellel?

Figyelt kérdés

Más telefonhoz miért nem lehet csatlakoztatni? Nem létezik erre valami alkalmazás? Sokat kipróbáltam már, de nem jó egy sem

Samsung telefon alapból tudja



2023. aug. 13. 12:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Téves, nem csak a Samsung-ok támogatják. AMi neked kell az HDMI over USB-C támogatás (vagy más néven HDMI Alt Mode, vagy MHL): [link]


Ennek támogatásának beépítése a gyártó dolga (nem vagyok benne biztos hogy van-e hardveres limitáció, vagy csak szoftveresen kell megoldaniuk). De a végeredmény ugyanaz: ha a gyártó nem csinálta meg ezt a telefonhoz, akkor hiába mókolnál alkalmazások telepíésével, sehogy sem fog az múködni. Ahogy NFC alkalmazást is hiába teszel fel, ha NFC-t akarnál olyan telefonon használni amiben nincs ilyen.

2023. aug. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Argloss ***** válasza:

Olcsóbb az USB 2.0 vezérlő és jogdíj a gyártóknak. Egyelőre nem érdekel annyi embert, hogy foglalkozzanak vele, így leginkább csak felső kategóriás modellekben van, mint prémium funkció.

Alkalmazással ezt nem fogod tudni megoldani.

2023. aug. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#2-nek igaza van.

Az USB-C csak egy foglalat, de közben rengeteg telefon csak USB2.0 sebességet támogat. Most épp a Samsung A54 a Top1 telefon árukeresőn, GSMArena leírás: [link]

A lényeg az alján van: "USB Type-C 2.0"

140ezres telefon, de hiába USB-C, az még mindig a 23 éve kiadott USB2.0 szabvány sebességét tudja. Az az USB chipset ami pedig tudja a HDMI-t is, már biztosan nem USB2.0 sebességre van fogva.

Ez hardveres limitálás, és sehogy sem fogod rákötni TV-re azt a telefont ami nem támogatja, semmilyen app segítségével.

2023. aug. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm, külső adapterrel megoldható? Esetleg valami Stick segítségével okositani a tv T?
2023. aug. 13. 15:48
 5/5 Argloss ***** válasza:

Nem tudom mikortól támogatja az Android a vezeték nélküli kijelzőt, de az működik okostévékkel wifin keresztül. Az én telefonomon mondjuk akad egy picit, de lehet, hogy neked jól működik majd.

USB hibakeresés módba állítva a telefonodat számítógépen keresztül egyébként tudsz képet kapni USB-n keresztül, bár az se feltétlenül mindig szuper (Vysor, ApowerMirror stb.).

2023. aug. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!