Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux rendszeren hol kapcsolom...

Linux rendszeren hol kapcsolom be a Windows alrendszert?

Figyelt kérdés
Át tértem Windowsról linuxra mert hülye voltam a Windowshoz, de rájöttem, hogy a Linuxhoz is hülye vagyok, úgyhogy lehet áttérek Macra ha nem sikerül, ha ahhoz is hülye vagyok, akkor vissza windows-ra.
2023. aug. 7. 11:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%

Macre csak úgy térhetsz át ha veszel egy mac gépet.


Nem bekapcsolni kell, hanem felrakni. Az a neve hogy wine.


De minden distróhoz más a telepítő parancs.


És nem fog minden elindulni.


Ha win-hez is hülye vagy szerintem felejtsd is el a linuxot...

2023. aug. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
35%
Ez miért 0? Ostobák
2023. aug. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem maradj az Androidnál, esetleg a ChromeOS-nél.
2023. aug. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
19%

Mac-et tudom ajánlani! Igaz én IT-ban dolgozom, de hidd el sokkal felhasználóbarátabb, mint a windows. Ami egyébként meglepő, legalábbis én azt gondoltam a nagy különbségek miatt, hogy nehezebb lesz megszokni és használni, de itt konkrétan az átlag dolgok csak click, click, click és megoldva.


Drágák a macbookok, tudsz venni teljesítményben jobbat olcsóbban, de ilyen felhasználói élményt és szép designt nem fogsz találni. Ezért szeretik az emberek, mert egyszerűen ebben tényleg verhetetlen. Persze az más kérdés, hogy ez kinek ér meg ennyi pénzt:D de én heti 40+ órát töltök a gép előtt (meg cég fizette), így megérte.


Gondolom le leszek pontozva, mert divat az apple-t leszólni... De én se azt mondom, hogy ez a legjobb választás az árakat nézve + iszonyat pénzéhes vállalatról beszélünk... DE felhasználó élményben verhetetlen, csak az a kérdés, hogy az adott személynek megér-e ez ennyi pénzt.

2023. aug. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

"Ez miért 0? Ostobák"

Na én ezért nem járok már ebbe a kategóriába válaszolni. Tényleg full hülyék lettek itt az emberek. Akármit válaszoltam lenullázták.

2023. aug. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
35%

5# szerintem nem is a kérdező pontozott, hanem a fanatikus linux-pszihopaták.


Mert azt mertem írni hogy inkább ne szenvedjen a linuxszal.

2023. aug. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, én most pontoztam.
2023. aug. 7. 14:36
 8/11 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy windows alrendszer linux alatt. Amik vannak:

-Wine. Ezt a legegyszerűbben Lutris alól tudod csinálni, az a háttérben sok mindent elintéz neked, vannak játékokhoz installáló scriptek, amik grafikus felületen végigvezetnek a telepítésen, és beállítják megfelelően a dolgok (de utólag te is tudod állítgatni), ez nem csak játékokhoz jó

-Steam van linuxra, ott a protont kell bekapcsolni (játékon jobb klikk, tulajdonágok, kompatibilitási réteg, itt valamelyiket kiválasztod)

-Virtuális gépben telepítesz egy windowst, de ezt nem javaslom, max akkor, ha az első kettő valamiért nem lenne jó és nem kell jó grafikus teljesítmény


A lutrist és a steamet is fel tudod rakni a disztród szoftverközpintjából, nem kell parancsokat kiadni (kivéve ha nincsenek benne, de akkor valszeg valamilyen kevésbé ismertet használsz). A lutrisban pedig kattintással tudsz wine-t meg protont telepíteni.

2023. aug. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha "hülye vagy" hozzá, akkor lehet, hogy nem az a megoldás, hogy váltogatod az operációs rendszereket, hanem az, ha képzed magad. Tetszik vagy sem, a számítógépek elég összetett eszközök ahhoz, hogy a normális használatukhoz szükséges legyen némi alaptudás. Tudod, ez olyan, hogy ha én nem tudok autót vezetni, akkor hiába cserélem le tizenötödjére is a kocsit, attól én még nem fogom tudni vezetni.

És egyébként mind a Windows, mind a Linux (mind a Mac) nagyon felhasználóbarát rendszerek, olyat nem fogsz találni, ami ezeknél is kezdőbarátabb. (Esetleg az Androidot, bár az PC-n nem túl nagy öröm, és azért full tudatlanul ott is könnyen belefut pár pofonba az ember.)


Egyébként meg: a wine-t kell feltelepíteni, vagy annak valamelyik előtétprogramját. Én a PlayOnLinux-ot szoktam használni, elég sok programhoz előre be vannak állítva a megfelelő működési paraméterek. De ha úgy van, Virtualboxba is feltehetsz egy komplett Windowst, bár ez eléggé erőforrásigényes, és ne vedd sértésnek, de ha neked magának az oprendszernek a használata is problémát okoz, akkor ez nem biztos, hogy menni fog.

2023. aug. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Thunderfairy ***** válasza:
Tanuld meg a Windows-t. Amig az nem megy addig nagyívbe kerüld a Linux-ot. Ha már jól megy a Windows akkor meg már nem nagyon lesz inspirációd a Linux-hóz.
2023. aug. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!