Linux rendszeren hol kapcsolom be a Windows alrendszert?
Macre csak úgy térhetsz át ha veszel egy mac gépet.
Nem bekapcsolni kell, hanem felrakni. Az a neve hogy wine.
De minden distróhoz más a telepítő parancs.
És nem fog minden elindulni.
Ha win-hez is hülye vagy szerintem felejtsd is el a linuxot...
Mac-et tudom ajánlani! Igaz én IT-ban dolgozom, de hidd el sokkal felhasználóbarátabb, mint a windows. Ami egyébként meglepő, legalábbis én azt gondoltam a nagy különbségek miatt, hogy nehezebb lesz megszokni és használni, de itt konkrétan az átlag dolgok csak click, click, click és megoldva.
Drágák a macbookok, tudsz venni teljesítményben jobbat olcsóbban, de ilyen felhasználói élményt és szép designt nem fogsz találni. Ezért szeretik az emberek, mert egyszerűen ebben tényleg verhetetlen. Persze az más kérdés, hogy ez kinek ér meg ennyi pénzt:D de én heti 40+ órát töltök a gép előtt (meg cég fizette), így megérte.
Gondolom le leszek pontozva, mert divat az apple-t leszólni... De én se azt mondom, hogy ez a legjobb választás az árakat nézve + iszonyat pénzéhes vállalatról beszélünk... DE felhasználó élményben verhetetlen, csak az a kérdés, hogy az adott személynek megér-e ez ennyi pénzt.
"Ez miért 0? Ostobák"
Na én ezért nem járok már ebbe a kategóriába válaszolni. Tényleg full hülyék lettek itt az emberek. Akármit válaszoltam lenullázták.
5# szerintem nem is a kérdező pontozott, hanem a fanatikus linux-pszihopaták.
Mert azt mertem írni hogy inkább ne szenvedjen a linuxszal.
Olyan nincs, hogy windows alrendszer linux alatt. Amik vannak:
-Wine. Ezt a legegyszerűbben Lutris alól tudod csinálni, az a háttérben sok mindent elintéz neked, vannak játékokhoz installáló scriptek, amik grafikus felületen végigvezetnek a telepítésen, és beállítják megfelelően a dolgok (de utólag te is tudod állítgatni), ez nem csak játékokhoz jó
-Steam van linuxra, ott a protont kell bekapcsolni (játékon jobb klikk, tulajdonágok, kompatibilitási réteg, itt valamelyiket kiválasztod)
-Virtuális gépben telepítesz egy windowst, de ezt nem javaslom, max akkor, ha az első kettő valamiért nem lenne jó és nem kell jó grafikus teljesítmény
A lutrist és a steamet is fel tudod rakni a disztród szoftverközpintjából, nem kell parancsokat kiadni (kivéve ha nincsenek benne, de akkor valszeg valamilyen kevésbé ismertet használsz). A lutrisban pedig kattintással tudsz wine-t meg protont telepíteni.
Ha "hülye vagy" hozzá, akkor lehet, hogy nem az a megoldás, hogy váltogatod az operációs rendszereket, hanem az, ha képzed magad. Tetszik vagy sem, a számítógépek elég összetett eszközök ahhoz, hogy a normális használatukhoz szükséges legyen némi alaptudás. Tudod, ez olyan, hogy ha én nem tudok autót vezetni, akkor hiába cserélem le tizenötödjére is a kocsit, attól én még nem fogom tudni vezetni.
És egyébként mind a Windows, mind a Linux (mind a Mac) nagyon felhasználóbarát rendszerek, olyat nem fogsz találni, ami ezeknél is kezdőbarátabb. (Esetleg az Androidot, bár az PC-n nem túl nagy öröm, és azért full tudatlanul ott is könnyen belefut pár pofonba az ember.)
Egyébként meg: a wine-t kell feltelepíteni, vagy annak valamelyik előtétprogramját. Én a PlayOnLinux-ot szoktam használni, elég sok programhoz előre be vannak állítva a megfelelő működési paraméterek. De ha úgy van, Virtualboxba is feltehetsz egy komplett Windowst, bár ez eléggé erőforrásigényes, és ne vedd sértésnek, de ha neked magának az oprendszernek a használata is problémát okoz, akkor ez nem biztos, hogy menni fog.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!