Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Win 10-et mar nem is fejleszti...

Win 10-et mar nem is fejlesztik tovabb igy hogy megjelent a Win 11 ?

Figyelt kérdés
2023. aug. 5. 21:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
úgy tudom 2025-ig kap biztonsági, frissítéseket.
2023. aug. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Már nem valószínű, hogy fog kapni funkciófrissítéseket.
2023. aug. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A Win.11-et nem ebben az évben adták ki, de ez év Ápr.-ban jelentette be a Microsoft, hogy leállítja a Win.10 fejlesztését.

[link]

2023. aug. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
29%
Elvileg nem, de azért a "biztonsági" frissítések még ronthatnak rajta, úgyhogy még érdemes kikapcsolni a windows update-et.
2023. aug. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
27%

Fejlesztik még, de csak biztonság és hibajavítások szempontjából.

2025. októbert 14-ig támogatott. Tehát addig kapni fog biztonsági frissítéseket. Funkció frissítéseket nem.

Tehát ha lejárt a támogatás, utána huzamosabb ideig már nem biztonságos a használata.

Persze sokan megteszik jelenleg Windows 7-tel is.

2023. aug. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
#5 A Windows használata alapból nem biztonságos, függetlenül a verziótól vagy a frissítésektől. Minden Windows tele van biztonsági résekkel, ezek közül egy biztonsági frissítés (talán) egyet-egyet javít, de attól még ugyanúgy átjáróház marad a rosszindulatú támadók számára.
2023. aug. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Minden Windows tele van biztonsági résekkel, ezek közül egy biztonsági frissítés (talán) egyet-egyet javít, de attól még ugyanúgy átjáróház marad a rosszindulatú támadók számára."



Max a beállitatlan alapértelmezett (megengedő) házirendek esetében.


Nem frissitgetni kell hanem végigmenni azon a 300 funkcióbeállitáson vagy beállitóscripteket lefuttatni a shell ből.


Az update is ezt csinálja, csak az a saját érdekeiket szolgálja, nem a tiédet!

2023. aug. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%

" A Windows használata alapból nem biztonságos"

De az, ha valaki normálisan, tudatosan használja. Amúgy meg minden rendszerben vannak biztonsági rések, nem csak a Windowsban.

2023. aug. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
#8 Aki egy kicsit is ért az informatikához, az tudja, hogy bár minden rendszerben vannak biztonsági rések, a Windowsban nagyságrendekkel több, mint bármilyen más oprendszerben. Nem véletlen, hogy egy magára valamit is adó cég sosem Windowst futtat a szerverein. Megbízhatatlan, instabil és sebezhető, bármilyen naprakész is.
2023. aug. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9

Tudom, hogy az. Nyilván nem nyílt forráskódú, tehát nem kerülnek kijavításra olyan gyorsan a bugok, mint egy Linuxban pl, de épp annyira sebezhető, amennyire a felhasználó engedi.

Napi szinten használok Windows 10-et megjelenése óta. Egy kezemen meg tudnám számolni hányszor omlott össze a rendszer. Vírust összesen kb. egyszer kaptam be, az is saját hülyeségemnek volt köszönhető, mivel kikapcsoltam a Defendert mielőtt megnyitottam valamit, mert naivan azt hittem nem lesz belőle semmi baj. Hülyeség ellen meg semmi nem véd. :) Defender pedig szépen teszi a dolgát.

2023. aug. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!