Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excel-be hogyan lehet visszaja...

Excel-be hogyan lehet visszajavítani?

Figyelt kérdés
adott ABC oszlop. A oszlopba írtam be a dátumot, B oszlopba az ingatlan számát C oszlopba meg sorszámozott. Az A oszlop ugrása után a B oszlopra automatikusan kiírta a sorszámot, amit véletlen sikerült kitörölnöm, így a következő sornál már nem is volt definiálva. Tudom, hogy egérrel le tudom húzni, és akkor folytatja a sorszámozást, de az a célom, hogy mindig dobja fel az aktuális sorszámot és ne kelljen 1000 sort ezzel kitöltenem.

2023. jún. 6. 13:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Remélem jól értettem, hogy a C oszlopban egymás alatt vannak a sorszámok.

Két trükk is van:

- nem kell kézzel lehúzni a tartomány végére a képletmásoló cellát, hanem ha a fogópontjára duplán kattintasz akkor végig kitölti amíg az alatta lévő sorokban van adat

- kézzel megadott számozás (egymás alatt 1, 2, 3...) helyett használhatsz hivatkozást is, így: =sor(A1), ami az 1-es sor értékével indítva az 1-es számot írja be, majd a képletmásoló a sor többi értékén haladva sorszámozni kezd. Ha törölsz egy sort, akkor a sorszámozás automatikusan újraszámolódik, ha pedig beillesztesz egy sort közéjük, akkor csak a fölötte lévőről kell a képletet az új sorra húzni, mert alatta is automatikusan újraszámolódik.

2023. jún. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A lényeg, hogy tudja újra sorszámozni, de ne előre meg legyen sorszámozva 100.000 sor hanem, ha ugrok a B oszlopra, akkor írja ki a helyes sorszámot.
2023. jún. 6. 13:49
 3/3 anonim ***** válasza:

Miből generálódik a helyes szám? A B oszlop valamilyen adatából?


"amit véletlen sikerült kitörölnöm"

Miért nem vontad vissza a műveletet? Akkor visszaáll a törölt adat. Vagy miért nincs biztonsági másolat a fájlból, hogy sérülés, elvesztés, törlődés esetén ne az 1 db példány és annak teljes tartalma véglegesen megsemmisüljön? Ez már magában egy kockázatos eljárás.

2023. jún. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!