A Lubuntura hol tudok applikációkat letölteni?
Csak a telefonon van internetem.
Szükségem lenne egy olyan tömörített csomagra, amelyben több program van.
Azóta szeretnék Lubundu user lenni mióta kipróbáltam, hogy a gép mindig akadt Windows 1920-1080 videónál, de a Lunbutu akadásmentesen lejátszotta, ezen felül több elönyt is véltem felfedezni.
32 GB pendrive pillanatok alatt olvassa, nem fagy le, és nem kell telepíteni semmit hogy lássam az mp4 videók mozaikképét.
XP-t használtam a régi játékok miatt.
“Szükségem lenne egy olyan tömörített csomagra, amelyben több program van.”
Ez nem így működik. A telefonodon ugye a Play Áruházból vagy az AppStoreból tudsz alkalmazásokat letölteni. Valami hasonló a helyzet Lubuntun is és általában véve a Linux disztribúciók majdnem mindegyikén is. Itt is van egy csomagtároló ami tartalmazza a programokat. Ez a tároló Lubuntu esetén kb. 60000 csomagot tartalmaz. Van ehhez egy csomagkezelő, talán Lubuntu Software Center a neve, amivel ebből a 60000 csomagból tudsz programokat letölteni.
*Alkalmazásokat. Vagy programokat, szoftvereket.
Konkrétan melyik szoftverekre lenne szükséged? Linuxokon hagyományosan központi csomagtárolókból lehet az oda előre felpakolt (többezres nagyságrendű) kínálatból programokat telepíteni. Ehhez a vaskalaposabb emberek a terminálból kiadott apt-get parancsot szokták használni, az átlag felhasználók pedig inkább azadott disztróhoz mellékelt szoftveráruházat (a neve eltérhet, szoftverközpont, szoftverbutik, stb.) Meg persze van, aki a Synapticot szereti, ami valahol az iménti két megoldás között helyezkedik el.
Természetesen lehet offline is telepíteni, de ehhez valahonnan be kell szerezni a telepítőcsomagokat (és az esetleges függőségeket is).
Illetve ahogy írták, az AppImage formátum is szóba jöhet, ezeket telepíteni sem kell, csak letöltöd, (futtatási jogot adsz neki,) és futtatod.
Ami magát a rendszert illeti, bár én inkább Mintet használok, de szintén nagyon pozitív véleménnyel vagyok a Linuxról, megértem, ha Neked is szimpatikus.
Ha pedig megírod, hogy melyik programokra lenne szükséged, tudok a továbbiakban is segíteni.
Most leszedtem az Ubuntu Studio-t.
Lehet jobb lesz nekem, mint a Lubuntu.
Állítólag tömve van több fajta előre telepített programokkal.
3GB a telepítő iso
Azért nem ugyanaz a rendszer, de mindkettőnek ugyanaz az alapja (Ubuntu), csak más az asztali környezet, és mások az alapértelmezetten települő programok.
Arra számíts, hogy a Studio jóval erőforrásigényesebb, már ha az alapértelmezett KDE Plasma felületet telepíted.
#7 Ahogy írod.
Ubuntu studio 17.10
Egyetlen videót sem képes lejátszani 240x340 processzor terhelés 100%
Megjegyzem, hogy elképesztően gyönyörűen néz ki, és minden fontosabb applikáció benne van.
Ubuntu studio 11.10
Lejátsza a nagy felbontású videókat akadásmentesen, de olyan fura "folyósan".
Nem olyan szép, mint az előző, nem hasonlít a Windows 10-hez.
Lubuntu 11.10
Ez tökéletesen működik ezen az ezer éves Acer notebook-on
CPU: Intel® Celeron® M processzor 1,6GHz 1 MB L2 gyorsítótárral
RAM: 1x512MB DDR-II memória, mely 2 GB-ig bővíthető
Chipset: Intel® 945GML Express
VGA: Mobil Intel® 940GML Express (64MB osztott rendszermemória)
Egyébként K-Lite Codec pack, ami a Media Player Classic-hoz kell akad a nagy felbontású videóknál, ellenben a VLC media player akadásmentesen lejátszást biztosít.
Az a probléma, hogy ha "fizikailag" túl gyenge a gép egy adott feladathoz, azon az operációs rendszer sem tud sokat segíteni. Az általad felvázolt gép nagyjából egy 15 éves rendszer, és akkoriban sem volt a felső kategória. (Ezt nem leszólásból mondom, anno nekem is Celeronom volt, de objektíven nézve az mindig is az Intel "belépő szintű" termékvonala volt.) A videófájlok dekódolásához, és magához a lejátszáshoz pedig számítási kapacitás kell.
Nekem is van egy ennél pár évvel fiatalabb netbookom. Lubuntuval egész korrekten fut, de pl. Netflixezni nem tudok rajta, mert egyszerűen nem elegendő rá a teljesítménye. A megfelelően megválasztott oprendszerrel és szoftverekkel sok mindenen lehet javítani, de ha valami "fizikailag" nem elegendő, azon sajnos nem. 15 éve pedig még nem volt szempont az 1920×1080-as lejátszás.
De ahogy látom, még Lubuntuból is csak a 10+ éves kiadások jöhetnek szóba, ami azért azt mutatja, hogy a mai rendszereket tekintve a használhatóság határán van az a gép. Esetleg ha szeretsz mókolni, a FreeBSD-nek adhatsz egy esélyt, bár egyáltalán nem garantált, hogy a hardveredet támogatja.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!