Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a különbség a WIN10 licensz...

Mi a különbség a WIN10 licenszek között amiket a neten árulnak? Mennyire tekinthetők megbízhatónak és hivatalosnak a legolcsóbbak?

Figyelt kérdés
Microsoft Windows 10 Home 64bit HUN legolcsóbb helyen 10-11k körül vannak. Ezeknél van ahol lehet számlát is kapni, van ahol nem. A legtöbb computer szaküzletben 30k körül kezdődik ugyanez. Most nem az árával van problémám, nem ez a lényeg. Az érdekelne az olcsóbbak pontosan milyen licenszek és miért tudják ennyivel olcsóbban adni. Azt tudom, hogy van kereskedelmi és OEM licensz, ez utóbbi az adott géphez (alaplaphoz) kötődik és nem vihető át. Valami olyasmire gondolok, hogy ezt valahogy még is OEM licenszek amiket nem aktiváltak, avagy olyan kereskedelmi mennyiségi licenszek amiket szintén nem és most sokkal olcsóbban tudják adni.

2023. márc. 18. 21:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

2-3 ezer forintért is van már magánszemélyektől kulcs.

Btw ugyanazt kapod 10 ezerért is "hivatalos" webshopból, mintha a hardveraprón vennél kulcsot megbízható eladótól.

2400ft-ért Win 11 [link]


Természetesen ez számla nélküli. Ha nem cégként, hanem magánszemélyként akarod használni, akkor igazából 2-3 ezer forintnál lényegtelen a számla, szerintem.

A számlások azért tudnak számlát adni, mert ők üzletszerűen kereskednek ezekkel az kulcsokkal. A magánszemély meg "adómentesen" kereskedik, persze ugyanazzal a kulccsal amit boltból veszel.

Az EU-ban legálisnak számít a licencek újra értékesítése. Ergo ezek a kulcsok már használtak, azért olcsóbb.

Az OEM licenc is újra értékesíthető. A módszert nem tudom hogy hogyan csinálják. Egyszer beszélgettem egy sráccal aki ilyen témában mozgott, és mondta hogy van rá megoldás. Azt persze nem árulta el hogyan csinálják.


Egy szó mint száz, én kb. 10 éve csak ilyen szürkepiaci 1-2-3 ezer forintos licencet használok, számtalan PC-re telepítettem már. Eddig mind szuperál, nincs probléma vele.

De ha lenne is, ha elmegy pár évet, akkor sem egy érvágás újra megvenni 2500ft-ért a licencet.

2023. márc. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy lehet magánszemélyektől venni és ismerem a hardveraprót is. Érdekes módon mikor "firtattam" ugyanezt olyanoknak akik nagy mennyiségben és olcsón árulták, nem nagyon akartak válaszolni. Most ezt azokra is értem akik számlával árulták. Ez már önmagában beszédes.


Valamint, ha megnézed ezeknek a "cégeknek" a kapcsolat részét vagy a céginformációt bejelentett címeknek eléggé érdekes helyek vannak megadva. Öt oldalt kiválaszotottam abból egynél nem volt ilyen jellegű adat megadva, háromnál lepukkant házikó, ami szintén elég beszédes, egynél pedig egy sima pusztára van bejelentve Budapesten, egy füves területre! :D Most sincs ott semmi. Szóval nyilván ezek nem teljesen, jó ilyen nincs, szóval ezek nem legálisak. Attól, hogy működnek szerintem nem azok. Csak az amit közvetlenül a Microsoft-tól veszel meg, vagy valami olyan PC boltban, ami egy nagykerből rendeli meg neked. PCX-nél 32k, nem véletlenül. Ez egész, hogy tud működni? Szerintem a Microsoft sz...ik erre az egészre, vagy valami ilyesmi oka lehet. Esetleg nem tudnak ennyit ellenőrizni, vagy azt hiszik rendben van nem tudom.


Én jó ideje, már úgy csinálom, hogy csak olyan gépet veszek meg aminél a BIOS/UEFI-ben alapból van licensz kulcs. Az Office, meg szerencsére használható nem aktivált módban is korlátlanul. Legalább is nekem csak figyelmeztető üzenetet küldd, de minden használható rajta.

2023. márc. 18. 22:54
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja még azt hozzátenném, hogy nagy valószínűséggel ezek a cége 1-2-3 év alatt fel is szívódnak megszűntetik őket. Csinálnak egy újat más névvel és már nem is lehet vissza ellenőrizni és felelősségre vonni, ha lenne belőle bármi ilyen ügy esetleg. Az ügyfelek sem fognak feljelentést tenni, vagy is nagyon kételkednék benne. Esetleg cégek talán, de abban sem vagyok biztos.
2023. márc. 18. 23:00
 4/7 A kérdező kommentje:

És még egy ráadás: [link]


A lényeg:


"Amit jutányos áron kaptunk a pénzünkért az egy úgynevezett "elektronikus licenc" vagy "ESD (Electronic Software Delivery) licenc", amely általában csak a telepítéshez szükséges termékkulcsot jelenti az eredetiség és származás igazolása nélkül. Az ilyen típusú licenceknek a nagy része hamisítási kockázatot hordoz! A szoftver jogszerű használatát ugyanis a felhasználónak tudnia kell igazolni a szoftver felhasználási szerződésével (licenc) még akkor is, ha a szoftver beszerzése nem első kézből történt. A szoftvert vásárlónak olyan licencdokumentációval kell rendelkeznie, amelyből kiderül, hogy kik voltak a licenc korábbi tulajdonosai, azaz láthatóvá válik ennek segítségével a licencek teljes származási története. Ez az úgynevezett transzparens joglánc elve, amely lehetővé teszi a felhasználónak, hogy hiteles módon tudja igazolni, hogy jogosult a szoftver használatára. Ezeken felül még arról is meg kell győződnie a vásárlónak, hogy a korábbi felhasználó már nem használja az adott licencet, ezért célszerű írásbeli nyilatkozatot kérni az eladótól. Önmagában a szoftver beszerzését igazoló bizonylat (a számla) nem elégséges a jogszerű felhasználás alátámasztásához, azonban számviteli szempontból szükséges, hisz ez szolgál alapul a szellemi termék vagy vagyoni értékű jog nyilvántartásba vételéhez."


Tehát csalás az egész! A hardverapro egyébként meg asszisztál ehhez az egészhez már régóta és hiába írsz nekik ezzel kapcsolatban (én nem tettem, de láttam, hogy volt ebből már téma ott). Azért, mert ezek ugye előfizetnek a hirdetésnél, és kellemes összegeket hagyhatnak ott nekik havonta, évente és satöbbi. Annyira magyar, mi? :D Hát igen, félbalkáni nép vagyunk ez itt is kiütközik.

2023. márc. 18. 23:15
 5/7 anonim ***** válasza:

Most akkor mi a kérdés? Mert láthatóan tisztában vagy azzal, amit megkérdeztél.

Ha fröcsögni akarsz akkor annak nem itt van a helye, hanem az EU parlamentben. Ugyanis az ottani fejesek törvénykeztek arról, hogy az EU-ban legális a használt licencek újraeladása.

Az hogy a cég mikor szívódik fel meg anyám kínja, teljesen lényegtelen. Számla van, a vállalkozás el tud számolni a NAV felé, hogy a vindóz nem torrentrő van, és ennyi.


"Hát igen, félbalkáni nép vagyunk ez itt is kiütközik."

Ebből is látszik, hogy csak egy jót szarmagyarozni akartál. De olyan segghülye vagy, hogy azzal sem vagy tisztában, hogy ezt bármelyik EU tagállamban megcsinálhatják.

2023. márc. 19. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Mi 2000-ért vettük,tökéletes.
2023. márc. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Először a témánál maradva. Lehetséges igen tovább értékesíteni a használt szoftvert, de nem mindegy annak a módja, nem olyan törvényt hoztak, hogy azt bárhogy lehetséges! Szóval ezt így nem lehet egy kalap alá venni. Értékesítheted, de tudnod kell az előtörténet és meggyőződni bizonyos dolgokról (ezt a kérdés felvetésekor még nem tudtam, csak közben találtam keresgetve). Minek személyeskedsz és hülyézel len a neten (nagy bátorság!), úgy, hogy nincs is igazad? Most én is tegyem meg ezt jó magyar szokás szerint? Mert ez is dívik itthon nálunk nagyon, nem csak a lopás ahol lehetséges (sajnos már a 90-es évek óta ezt képviseli minden párt, ki ügyesebben ki kevésbé, bár a régi rendszerben sem lehetett sokkal nagyobb a különbség) Íme:


1, A jogszerű használatot tudnod kell igazolni felhasználó szerződéssel (licenc) úgy is, ha már előtted használták, kérdezem én ezt, hogy tudod igazolni, ha csak egy kulcsot kapsz és számlát egy tápiószecsői random embertől, cégtől? Sehogy.


2, Tudnod kell igazolni, hogy kik használták és látszik a teljes története, továbbá, hogy már nem akarja használni, nem használja. Ezt, honnan fogod tudni a szintén említett kulcsból és számlából?


Tehát értem én, hogy egy autó működik lopott alkatrészekből összerakva, de az attól még nem lesz törvényes, vagy szabályos. Az már egy másik kérdés, hogy mint említettem a félbalkáni (sajnos többségi itthoni mentalitás) lesz...ja és simán használja anélkül. Persze, ha véletlenül neki jelezne be a történet és nem tudná a saját szoftverét használni amit megvett, akkor már rögtön problémának érezné. De nálunk ez a mentalitás van, jaj hát "mindenki" lesz...ja miért ne sz..nám le én is akkor. Máshol is érződik ez, bármilyen random kis vállalkozónál vagy nagyobbnál, ott meg pláne. Nem tudom ez miért sért téged, ha nem vagy érintett, avagy nem értesz egyet ezzel a felfogással. Ha te is ezt vallod akkor persze érthető, hogy nem tetszik!


Én korábban még nagyon fiatalként használtam igen szoftvert úgy, ahogy nem kellett volna, de még nagyon fiatal voltam. Amint kicsit megértem 20-as évek már olyan gépet vettem aminek gyárilag az alaplaphoz társított kulcsa volt. Számomra ez azóta is fontos, de a többségnek nem. Az meg külön bosszantó, hogy olyan helyek, mint a hardverapro ennek külön táptalajt ad.

2023. márc. 19. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!