Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 11-ben lehet mókolni...

Windows 11-ben lehet mókolni a Virtual Touchpad méretével (nagyobbat szeretnék)?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


adott egy asus vivobook Screenpad-el. Anno az történt, hogy sajnos néhány páracsepp miatt elszállt a screenpad és a töltés is. Elvittem szervizbe amilyen gyorsan csak lehetett, a töltést meg tudták javítani, illetve pár alkatrészt cserével a ScreenPad félig-meddig rendbejött, de ennél többet nem lehetett kihozni belőle. Ez annyit jelent, hogy érzékeli az ujjamat,illetve meg is tudok nyitni rajta mindent tapizással, de a bal és a jobb klikk nem megy se normal módban, sem pedig screenpad módban.

Próbáltam több szervízt is, de sehol nem vállalták a cserét, illetve egyetlen helyen mondtak egy nagyon nagy talánt, de 100ezer alatt nem úsztam volna meg HA egyáltalán sikerül is a csere.

Ezért aztán ha elmegyek és vinnem kell a gépet, akkor azt találtam ki, hogy systray-re kiraktam a virtual touchpad ikont, belőttem, hogy a screenpad-n jöjjön elő és így van egy touchpad-m, bal-jobb klikkel (mivel mint mondtam az érintést érzékeli így a virtual klikket is).

Ez szép és tök jól mükszik, de kicsi a max. mérete. Egy kocka alakú kis touchpad, mint ami a nagyon-nagyon régi acereken volt. Használható meg minden, de még jobb lenne, ha tudnék a méretén változtatni. Sajnos ennél jobban nem tudom kihúzni, de arra gondoltam talán registry mókolással lehetne tolni rajta kicsit jobb-ra balra :) Valakinek ötlet?



#Windows 11 #ScreenPad #virtual touchpad
2023. febr. 28. 14:16
 1/5 anonim ***** válasza:
2023. febr. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
1-es: ebben hol van a válasz a kérdésemre?
2023. febr. 28. 16:42
 3/5 anonim ***** válasza:
Bocs, nem tudtam kipróbálni asztali gépről, csak reméltem, hogy a lenti beállításoknál lesz ilyen. Ha nincs, bocs.
2023. febr. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Semmi gond, csak direkt azért fejtem ki mindig, hogy pontosan mit szeretnék és mi az ami miatt szeretném, hogy ténylegesen csak olyan válasz érkezhessen ami hasznos is :) Nyilván itt is próbáltam ráguglizni de sajnos nem találtam semmit. Elég egyedi az eset :/ Próbálok külső szoftvert is találni, de egyelőre még eredménytelenül.
2023. febr. 28. 18:06
 5/5 A kérdező kommentje:
Nekem az is jó lenne, ha valaki tudna olyan külső szoftvert ajánlani amit a kis kijelzőmre akár full screen-re tudnék rakni az is nagyon jó lenne. Ami nagyon fontos, hogy billentyűkombóval előhívható legyen, valamint jó lenne, ha hasonlóan a windows virtual touchpad-jához, csak a systray-en jelenne meg az ikonja.
2023. febr. 28. 18:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!