Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy lehet Microsoft Word-ben...

Hogy lehet Microsoft Word-ben kiszűrni a hosszú mondatokat?

Figyelt kérdés
A szakdolgozatomban sok helyen vettem észre, hogy túl hosszú mondatokat írtam. Szeretném kiszűrni a mondjuk 20 szónál hosszabb mondatokat. Ezt 90 oldalon túl hosszú lenne nekem.

2022. nov. 19. 08:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Jobb klikk a legalsó sáv (ahol a nagyító csúszka is van) üres részén, és kapcsold be a "szavak száma" számlálót. A mondatok kijelölése után kiírja a szavak számát, de csak a kijelölt tartományt fogja, így azt egyesével kell.

Nem gondolnám, hogy bárhol bárki is egyesével megszámolná egy szakdolgozatban (hát még minden tanulóéban) hogy hány szó vagy szóköz van egy mondatban, vagy hány sor és mondat van egy oldalon, hiába van rá adva egy formázási követelmény. Úgyis át kell olvasnod többször is, amit hosszúnak találsz a többihez képest azt csonkold, kizárt hogy szóvá tegye bárki is, hogy 20 szó volt egy mondatban vagy épp 24.

2022. nov. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:

Kutya nem fog foglalkozni vele, pláne nem ezért fogsz rosszabb jegyet kapni a szakdolgozatodra. A szakdolgozatot is a 2 bíráló meg te olvasod el, utána bekerül a többi szakdolgozattal együtt egy végeláthatatlan informatikai rendszer utolsó bitjei közé.

Ettől függetlenül a 90 oldalas szakdolgozatot is el kell olvasni többször, hogy minden rendben van-e vele.

2022. nov. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez megoldható szerintem reguláris kifejezéssel, bár tudtommal a Word ezeket nem támogatja, de pl. a LibreOffice igen, ha jól emlékszem, és még néhány szerkesztő.
2022. nov. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igazából azért szerettem volna, mert a nagyon hosszú mondataim gyakran nyelvtanilag értelmezhetetlenek ami nekem nem nagyon tűnik fel.

Egyébként sikerült megoldani a problémát egy makróval sikeresen lehet szűrni. :)

2022. nov. 19. 09:49
 5/5 anonim ***** válasza:
Például bemásolod ide a komplett szöveget, és sorbateszi a mondatokat hossz alapján. Ha nincs sok túl hosszú, akkor nem tart semmiből azokat visszakeresni Word-ben: [link]
2022. nov. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!