Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ebben az esetben kijelenthetjü...

Ebben az esetben kijelenthetjük, hogy a Linux egyeseknél már vallásnak számít?

Figyelt kérdés

Nemrég beszélgettem egy ismerősömmel, akiről tudom már régóta, hogy megrögzött Linux fan, és igazi MS fóbiás.

Lényeg hogy a srác Linux alatt futtat virtualbox-ban Windowst, mert a kedvenc játékai, néhány szoftver, stb. nem futnak Linux alatt.

Meséli, hogy milyen jó árban vannak a memória modulok, mert ő is nem rég bővítette 32-ről 64GB-ra.

Kérdezem miért kell neked 64GB? Hát azért, mert virtualbox-ban 18-20GB RAM-ot eszik meg a Windows futtatása, a játék meg plusz 10-12GB RAM, és 32 sokszor már kevés volt neki. A rendszerre szinte már semmi nem maradt neki a 32GB-ból 🙄

Szóval ahelyett, hogy telepítene egy Windowst a gépére, inkább kiad egy valag pénzt memóriára, hogy idézem: "így legalább nem szennyezem be a gépem Microsofttal" 🤣


Ez már igazi vallásos Linux fanatizmus ugye?


2022. nov. 15. 20:28
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Nem.
2022. nov. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%
Mintha így nem lenne fenn neki, de igazából nekem nincs bajom aziylen vallásos szinttel se, mármint nem csak ebben a helyzetben hanem bármely más helyzetben csak a lényeg, hogy ne akarja megdumálni meg másra is ráerőltetni a véleményét.
2022. nov. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Egyértelműen nem vallás.

Nincs Isten/szent akihez imádkozhatsz; nincsen tanításokat közlő próféta, szent könyv; nincsenek az élet egészére vonatkoztatható erkölcsi előírások; nem ad magyarázatot az élet értelmére/a világ és az élet létrejöttére; nincsen egyháza.

2022. nov. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A vallást nyilván átvitt értelemben írtam.

A vallási fanatikusok szoktak hasonló értelmetlen "elvekbe" kapaszkodni foggal körömmel, mert azt hiszik ezzel valamilyen felsőbb célt szolgálnak.

Na most senki nem mondja nekem, hogy amit ez a srác művel az normális dolog, és nem hasonlít egy hívő fanatikushoz.

2022. nov. 15. 22:03
 5/10 anonim ***** válasza:
66%

szerintem logikusabb mint újraindítgatni a gépet, videóvágáshoz pedig elkellhet a 64 GB ram, illetve virtuális rendszeren a vírusokat is könnyebb izolálni mint egy valós rendszeren. így a linuxon tárolt fájljai kevésbé vannak veszélynek kitéve. és pontosan mennyit is adott ki pluszba? egy 32 GB-os memóriamodul árát. ami egyébként tényleg drága, de mi nem az?


a "kedvenc" winfosos sztorim, mikor valakinek a szakdolgozatával lépett le egy frissítés. 2 hónapnyi munkájának lett fuccs.

2022. nov. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
#4: Azért az ismerősöd elvei nem teljesen értelmetlenek - a "big tech" cégek monopolhelyzetének, zárt ökoszisztémájának, nem éppen kedvelhető üzletvitelének, adatvédelmi botrányainak fényében - érthető az alternatívakeresési motiváltsága. Hogy jelenleg még nem tud elszakadni bizonyos kedvelt programoktól az is érthető - a megszokás nagy úr - még ha drágán oldja is meg, de végül is megoldotta. ;)
2022. nov. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
19%

#5 Persze az ismerősöd egy cseppet sem hibás, hogy nem volt sehol biztonsági másolata a 2 hónapja készülő szakdolgozatáról, és a Windows nyilván törölte az egész partíciót... Lehetne még felhasználási területeket találni 64GB RAM-hoz, csak éppen egy ilyen sem került szóba a kérdésben. Kabátot sem akkor vesz az ember, ha van egy felesleges gombja.

Ez inkább ostoba fanatizmus. Akkor nem lenne az, ha messzire kerülné, de így semmi értelme.

2022. nov. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%

"Szóval ahelyett, hogy telepítene egy Windowst a gépére, inkább kiad egy valag pénzt memóriára, hogy idézem: "így legalább nem szennyezem be a gépem Microsofttal"


Nem nevezném vallásnak. Egyébként ma már alig van játék amihez kellene virtuális Windows (csak anticheat-esekhez kell), szóval ezt is el lehet kerülni. 32GB memória meg nem "valag pénz"

2022. nov. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 SIDLER22 ***** válasza:
61%

Valakinél már vallás is lehet.

Ez inkább személyiség függő, hogy ki mennyire pörög rá a dologra. Én is Arch Linux-ot használok Május óta, de nem hírdetem, hogy mekkora király vagyok. Munkahelyen ha kérdezik akkor szívesen beszélek róla, de amúgy nem hirdetem.

Részben azért sem mert ha valaki kitalálja, hogy Ő is Linuxot akar használni akkor nagy eséllyel én leszek a 24/7-es Supportja akit állandóan zaklatni fog a problémáival. Szóval számomra ez egy olyan dolog, hogy inkább megtartom magamnak és örülök, hogy van egy sokkal gyorsabb és tisztább rendszerem. Akit meg érdekel vagy tudom, hogy infós embert érdekelné annak szívesen beszélek róla, de nyomatékosan felhívom a figyelmét, hogyha Ő is ezt szeretné akkor ne engem hivogasson állandóan. Én sem hívtam senkit a problémáimmal. Van, hogy napokba telik mire egy problémát meg tudok oldani, de meg tudom egyedül.

2022. nov. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 NTBS ***** válasza:
58%
Ez sima Linux fanatizmus. Ne keverd ide a vallást.
2022. nov. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!