Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudok .exe fájlokat...

Hogyan tudok .exe fájlokat futtatni linuxon?

Figyelt kérdés
Pontosabban Ubuntu 18.04-en. Letöltöttem a VirtualBox nevű alkalmazást, de elakadtam. Valaki tudna segíteni?

#Windows #linux #Ubuntu #VirtualBox #Butavagyokmintegykő
2022. okt. 7. 19:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
telepíesz valami windows futtatásra alkalmas rendszert.És hol akadtál el?
2022. okt. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Wine: [link]
2022. okt. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A VirtualBox egy virtuális gép, arra először egy op.rendszert kell telepíteni, praktikusan Windows-t. :)

Windows-os exe fájlokat Linux-on közvetlenül pl. a Wine progival tudsz futtatni, de készülj fel, hogy nem tökéletes a kompatibilitás. Itt össze van gyűjtve pár app, amit ellenőriztek, hogy hogyan fut. A többinél vagy működik, vagy nem. (A Linux nem Windows.)

[link]

2022. okt. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Tom Benko ***** válasza:
35%
Mármint a VirtualBox.exe fájlt akarod futtatni?
2022. okt. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4:

Nem, a photoshop.exe fájlt. És sikerülne is, csak a (természetesen legálisan beszerzett) fájlhoz nem tudom, hogy kell bejelentkezni anélkül, hogy 1: a program rájönne, hogy torrent, és nem engedné a feltelepítést; vagy 2: nem romlana el a wine debugger.

2022. okt. 10. 22:18
 6/9 A kérdező kommentje:
*anélkül, hogy elromlana a wine debugger
2022. okt. 10. 22:18
 7/9 Tom Benko ***** válasza:
Ah. Szerintem tedd a fájlt (és csak a fájlt) a ~/.wine/dosdevices/drive_c könyvtárba, azt a Wine C:\ meghajtónak látja, és onnan próbáld futtatni. Csak magában, nyersen.
2022. okt. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azért az verzitótól is függni fog.

[link]

2022. okt. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
87%

Hagyd a Photoshop -ot a francba, Linux alatt felejtsd el, csak szenvedni fogsz vele.

Ha Linuxozni akarsz, ott a Gimp, tanuld meg azt, Photoshop után nem lesz nehéz. Ráadásul ingyenes és nyílt forráskodú.

2022. nov. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!