Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen programmal készíthetek...

Milyen programmal készíthetek és hogyan arról statisztikát, hogy mikor és mennyi időre szakad meg az internetem?

Figyelt kérdés
A Wireshark programra gondoltam, de ha tudtok jobbat írjátok meg. Tehát konkrétan azt akarom látni ezek az esetek mikor történnek, hányszor akár napi, heti, havi statisztikába lebontva. Parancssorból pinget is lehet indítani ami futhat a végtelenségig, de abból nem látom azt amire kíváncsi vagyok. Kérlek azt is írjátok le, hogy az adott programban pontosan mit kell tennem. Digi az internetszolgáltatóm és sajnos időnként megszakad, másnak van ilyen jellegű problémája? Kíváncsi lennék mennyire gyakori ez. Nem hiszem, hogy eszközprobléma.

#digi #wireshark #internet #megszakad #statisztika
2022. szept. 13. 11:40
A kérdező szavazást indított:
A Diginél hasonló problémám van.
A Diginél nincs ilyen problémám.
1 szavazat
 1/5 Pelenkásfiú ***** válasza:

[link]

Java kell a futtatásához.


[link]

Ez pedig egy Chrome extension

Talán elsőként egyszerűbb ezzel próbálkozni

2022. szept. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A Wireshark (tshark, tcpdump) forgalomanalizáló szoftver. Arra szolgál, hogy a ki- és bemenő forgalmat analizálja, nem arra, hogy egy kapcsolat stabilitását monitorozza.


A ping már egy jó irányvonal - szerverüzemeltetésnél úgy szokás, hogy egy monitorozó szoftverrel - legyen az Cacti, mrtg vagy a célszoftver smokeping ( [link] ) - időnként - mondjuk percenként - kiküldünk adott mennyiségű - mondjuk 10 darab - ICMP echo kérést, több hosztra (mivel fennáll annak a veszélye, hogy az ellenőrizni kívánt hoszt nem működik) majd a válaszidőt/csomagveszteséget monitorozzuk, grafikonon ábrázoljuk.


Egy másik lehetőség, hogy a modem fejállomással való kapcsolódásának adatait (jelerősség, jelveszteség, jel-zaj viszony, stb...) kérdezed le időnként (ha van rá lehetőség, SNMP-vel, ha nincs, akkor a webes felületéről egy szkripttel "összegereblyézni" az adatokat).

2022. szept. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1: Köszi a segítséget, valószínűleg a Chrome kiterjesztéssel kezdek. Kíváncsi vagyok miket tud, azt látom logol is.


#2: Ez a smokeping tetszik, de úgy látom csak linux alá van. Viszont itt vannak alternatívái: [link]


Talán esetleg a pingplotter, pingtracer, pingnoo sem hülyeség. Mit gondolsz róluk? Ez a Cacti vonal nyilván professzionálisabb történet.

2022. szept. 13. 14:56
 4/5 anonim ***** válasza:

#3: A smokepinget, Cactit - mint irtam is - "ipari" felhasználásra írtam.


A Pingplotter - bár egy sok funkciós szoftver,de - sajnos fizetős (oké, van próbaváltozata: [link] ); a pingtracer - bár ingyenes, de - sajnos egyszerre csak egy hosztot tud ellenőrizni; a Pingmoo maradt, ami ingyenes, nyílt forrású, multiplatform (Windows, Linux, MacOS), kezel több hosztot, illetve figyelembe veszi a köztes hosztokat is (talán egyetlen problémának azt találtam, hogy nem tudja az eredményeket a programból exportálni - legalábbis a Linuxos változatnál erre nem láttam lehetőséget).

2022. szept. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Csináltam a Pingplotter-el egy 24 órás tesztet(48 órás a skálázás beállítás, így átlátható)a google.com és a cisco.com felé. Nos mit mondjak nagyon érdekes lett. Az első felé jóval nagyobb a csomagvesztésem, de a második se jó. Többször tapasztaltam ugyanazt, hogy az internetkapcsolat elment, majd egy kis idő után visszajött. Teljesen mindegy, hogy mit csinálok, milyen programot használok. Lehet ez játék, torrent, vagy böngésző, akár mind egyszerre nem látok összefüggést. A gépemen nincs vírus vagy ehhez hasonló dolog.


Képek:


[link]

[link]


Ha bármilyen export adat kell a programból, mert ez nem elég csak szóljatok és feltöltöm valahová.


Vélemény?

2022. szept. 14. 22:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!