Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Interaktív, elsősorban informa...

Interaktív, elsősorban informatikai jellegű tanfolyam készítéséhez mit ajánlanátok, hogyan, milyen programmal lehetne a legkönnyebben elkészíteni, egy ilyen tananyagot?

Figyelt kérdés

2022. febr. 16. 14:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Mit jelent ez esetben, hogy "interaktív"? Mit értesz ezen? egy MI (vagy angolosan AI) a tananyag megtekintője által feltett kérdésre válaszol? Vagy vannak "interaktívan megoldható feladatok" (pl. egy vizsga és arra kap pontot?) Szóval milyen szintű interaktivitásra gondolsz? Mennyira automatizált megoldás kell? Ezer meg ezer ilyen rendszer van. Ingyenes kell, fizetős? Egy nyelvű? Több nyelvű? Web platform? Mobil app? Letölti a szoftvert és úgy? Mik az elképzelések ennél bővebben.
2022. febr. 17. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia, túlhaladtál gondolkodásban. Ez nagyon tetszik, és bár nem erre gondoltam de ez a kérdés megválaszolás nagyon jó, később ez az irány is érdekelne. Ezt miként lehet összehozni? Gondolom hasonló lehet mint egy messenger bot.


Most az interaktívan megoldandó feladatokra gondoltam. Példának vegyünk egy programot, ehhez lehet készíteni oktató videót ami nagyon jó, de sokkal jobban elsajátítható a használata szerintem, ha egyfajta interaktív bemutatón végig lépkedhet a használat lépésein a tanuló.


A videós területen a Camtasiaban van ilyen lehetőség, hogy megáll a videó és felhasználói beavatkozásra vár, majd aszerint megy tovább, hogy hova kattintott a felhasználó. De ez elég kezdetlegesnek tűnik, és a kész videó is csak egy beágyazott felületen nézhető meg így ez egyelőre kiesett.


Egyelőre inkább webes megoldás érdekelne, és mivel most csak tesztelném a lehetőséget inkább ingyenes. Ha lesz az oktató anyagra fizetőképes kereslet akkor szívesen áldozok én is fizetős programra.


A felhasználói oldalról mindenképp Magyar nyelvű kell. Maga a platform amin én dolgozom, amivel előállítom ezt az interaktív cuccot lehet angol is engem nem zavar.


A tanuló részéről, letöltés helyett inkább az online használat lenne a jó, így elsősorban web platform kellene, legalábbis ami a kész oktató anyagot illeti.


Jó sok macerával és még több képernyő képpel ez akár powerpoint bemutató is lehetne, de abban nem tudom miként lehetne a kimenetet online webes megjelenítésre beállítani. Mondjuk úgy, hogy rá kattint egy linkre és böngészőben elindul neki a feladat, a bemutató.


Biztos van ettől szebb, jobb, és egyszerűbb megoldás is.

2022. febr. 17. 06:47
 3/3 anonim ***** válasza:
Wix.com ha sablont akarsz
2022. febr. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!