Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy telepítsem fel az operáci...

Hogy telepítsem fel az operációs rendszert egy DOS-os gépre?

Figyelt kérdés

Új laptopot vettünk,melyen csak DOS van.

Próbáltunk Windows XP-t telepíteni rá, de nem sikerül, hibát jelez a gép, és leáll.

Már többször telepítettem Windowst, és így még nem jártam. Teljesen tanácstalan vagyok, mit csináljak!?


2008. dec. 12. 18:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Az lehet a probléma, hogy az xp nem lássa a laptop sata vinyóját.


Egyes gépek BIOS-ában be lehet állítani azt, hogy az XP lássa a SATA merevlemezt.

Ez pl. HP gépeknél a "SATA native mode" Disable (kikapcsolás), FSC Amilo Pro, Dell és Lenovo gépek esetében AHCI Disable beállítással érhető el. Asusnál a SATA Operation Mode "Compatible" legyen.


Bár nem írtad a hibát, sem hogy mikor áll le, én erre tippelnék.

2008. dec. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A DOS meg fut rajta :)


Ha a sata vinyó lenne a probléma, akkor nem "hibával" állna le a telepítés, hanem közölné, hogy nem talált merevlemezt, így valószínűleg azt postolta volna a kérdező.


Ahhoz, hogy előrébb jussunk a probléma megoldásában, további infó kellene arról, hogy milyen módon indítod a telepítést, hol jelentkezik a hiba és mi a hibaüzenet.

2008. dec. 13. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
és a notebook paraméterei sem ártanának, mert lehet h nem felel meg a minimális XP követelményeknek
2008. dec. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sikerült megcsinálni.

A BIOS-ban a Sata volt elállítva.

2008. dec. 14. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!