Milyen számítógép tulajdonságok nem engednek Windows XP-t futtatni?
Tehát arra gondolok, hogy amikor már túlfejlett a gép ahhoz, hogy XP fusson.
Hagyjam el az xp-t, felejtsem el az xp-t, cseréljem le az xp-t, felsorolják, hogy elavult stb stb - Tisztában vagyok ezzel, de a kérdésre várok választ. Köszönöm!
Hagyd el az XP-t
Felejtsd el az XP-t
Cseréld le az XP-t
Elavult
stb
Gyakorlatilag minden ellene szól, de főleg az, hogy az amit a 3-as írt. Nincsenek driverek! Egyszerűen a gyártó már nem is teszteli alatta a mai gépeket, hardverket. Amellett hogy a driver hiány miatt, nem lesz normális, video, hang, hálózat, stb. még lehet nem is lesz stabil a gép.
Sőt a legtöbb új gépre már fel sem tudod telepíteni, mert nincs IDE kompatibilis mód.
#4 "mert nincs IDE kompatibilis mód"
Tetszik, amikor egyesek úgy próbálnak mélyen szakmai véleményt alkotni, hogy az adott témáról borzasztóan hiányosak az ismereteik. Persze, hangzatos vélemény lesz, de nem szakmai, hanem érzelmi vélemény.
A Windows XP vígan kezeli és támogatja a SATA-t, mindenféle külső driver nélkül. A GPT-vel lesznek gondjai, de ennek nem sok köze van ahhoz, hogy IDE, vagy SATA.
"még lehet nem is lesz stabil a gép"
Miért ne lenne az? Semmi olyan változás nem történt az x64 architektúrában, ami megtörné a kompatibilitást.
"túlfejlett a gép ahhoz, hogy XP fusson"
Ilyen nincs.
Olyan van, hogy bizonyos komponensekhez nem tudsz megfelelő vezérlőprogramot (drivert) találni. De ezt túlfejlettségnek nevezni eléggé hatásvadász, és ugyanakkor pontatlan megfogalmazás. A Win98-nál még volt olyan, hogy ha egy adott mennyiségnél több RAM volt a gépben, akkor nem volt képes elindulni. De ez sem a hardver túlfejlettsége miatt, hanem programhiba miatt van. ;) (Bár végső soron az eredmény ugyanaz.) Az XP-nél nincs ilyen. Igaz, hogy magyarul csak a 32 bites változat érhető el, az pedig nem fogja tudni kezelni a 4 (gyakorlatban 3, vagy 3,5) GB feletti részét a memóriának, de attól még elindul, működik.
Az egyik legnagyobb problémát a driverek hiánya okozza. Nem mondom, hogy lehetetlen, de a legtöbb új alaplaphoz már nagyon nehéz drivereket összevadászni. És mivel enélkül a Windows csak meglehetősen kevés hardvert támogat, így valószínűleg hálózatod nem lesz, a grafikus mód 1024×768 lesz 16 színnel, és még az is lehet, hogy sem hang, sem USB, sem optikai meghajtód nem lesz. (Bár utóbbi lehet, hogy egyébként sincs a gépben.) Szóval ha mégis XP-ben gondolkozol, akkor előtte alaposan tanulmányozd, hogy lesz-e a hardverhez XP-driver! Bár a 2 TB-nál nagyobb háttértárról így is le kell mondanod (a rendszerpartíció esetében mindenképpen), ugyanis az XP nem támogatja a GPT-t. (A 64 bites változat igen, de csak a másodlagos vinyónál, a rendszer esetén nem. Hasonló driver beszerezhető 32 bites XP-hez is, bár nem könnyű rátalálni.)
Viszont szoftveresen még nagyobb problémákba fogsz ütközni. Sok mai szoftver ugyanis nem fog futni rajta. (Beleértve a Firefox és a Chrome újabb változatait. Bár igaz, van MyPal, ami egy XP-kompatibilissé tett Firefox.) De például az újabb játékok szinte mindegyikéről is le kell mondanod, meg a MS Office is csak a 2010-es verzióig telepíthető XP-re.
Szóóval... ha ezeket bevállalod, akkor hajrá! De én inkább gondolkoznék egy újabb Windowsban, vagy egy Linuxban, legalábbis elsődleges rendszer esetén mindenképp.
"A Windows XP vígan kezeli és támogatja a SATA-t, mindenféle külső driver nélkül."
Jó akkor telepíts fel egy XP -t natív SATA módban, mondjuk egy Intel LGA 1200 -as gépnél. Én meg ülök oszt nézem. :D
Bár ha te képes vagy driver nélkül is felrakni, akkor mágus vagy. :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!