Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen tipusu Linuxot ajanlana...

Spencer26 kérdése:

Milyen tipusu Linuxot ajanlanatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Az lenne a kerdesem ,hogy erre az asztali gepre milyen Linuxot tehetek?

A gep tipusa a kovetkezo :


Proceszor: AMD Sempron 140 Sargas 45nm


RAM :4,00GB Szimpla-csatorna DDR3 @ 401MHz


ALAPLAP :ASRock N68C-S UCC (CPUSocket)


GRAFIKA :E1960 (1360x768@60Hz)NVIDIA video (ASRock)


MEREVLEMEZ :149GB SAMSUNG HD161GJ SCSI Disk Device (SATA )


Optikai meghajtók:TSSTcorp CDDVDW SH-S223C SCSI CdRom Device


Audió :High Definition Audio hangeszköz


Mivel kezdo vagyok nemtudom,hogy melyik lenne jo ,lattam,hogy tobb fele van belole olyan kellene ami nem fagy le es nem lassu.Sokan azt irjak ,hogy nagyon gyors.(Nemtudom,hogy egyaltalan elbirna-e a gep )


Segitsegeteket elore is koszonom !



2021. aug. 22. 15:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Linux mint, vagy esetleg AntiX. Kezdőként ezekkel érdemes próbálkozni.
2021. aug. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A linux mint-el probalkoztam , kiprobalni nem telepitteni ,de lefagyott vagy mit csinalt nemntudom,mert a kepernyo osszefutott (csikos ) lett semmi se latszott belole ,igy kikelett lepnem belole :( .Egyebkent ha mukodik tenyleg gyorsabb ?
2021. aug. 22. 16:56
 3/14 anonim ***** válasza:
[link] -t megpróbálhatsz rajta
2021. aug. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ezeknek mindegyiknek van Magyar nyelv es alatalaba meddig ervenyesek ? Az egyik Linux mint 2025 ig kapja frissiteseket ugy olvastam,A masik kerdes konnyu kezelni ezeket ?
2021. aug. 22. 17:17
 5/14 anonim ***** válasza:
Windowshoz képest nem annyira könnyű, pláne, ha használsz programokat. LinuxMint próbáld másik verzióval esetleg. (Mate)
2021. aug. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Tom Benko ***** válasza:
Eddig milyen os-t használtál? Milyen mélységig?
2021. aug. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Az egyik gepen windows 10 a masikon windows 7 van ezeket hasznaltam
2021. aug. 23. 16:49
 8/14 anonim ***** válasza:
47%

A Debian alapúakat nem ajánlom, mint pl.: Ubuntu, és azok forkjai, nagyon esetleg mintet használhatsz, de az is sokszor bugos. Sajnos sokak Debian testingre épülnek, és ezért nagyon bugosak.


Ajánlom figyelmedbe az Arch alapú disztrókat, pl.: Manjaro, EndevourOS Aro Linux stb., de elsősorban Manjarot neked, mert ezek a disztrók nem bugosak, és kevesebb erőforrást is használnak ugyanazzal a felülettel, mint ubuntuék. Könnyű megszokni, és ott az AUR is, amivel olyan csomagokat is elérhetsz, amit még ubuntun se.

2021. aug. 24. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Tom Benko ***** válasza:
49%
Milyen mélységig? Én Debiant, Archot vagy Slackware-t ajánlanék, hogy a wines berögződésektől megszabadulj már az elején. De ha csak az egértologatás volt az összes tevékenységed, akkor Ubuntu, Mint vagy Fedora lesz a neked való.
2021. aug. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
53%

Manjaro +1.

8-as amit leírt tény, Debian Testing forkokkal én is csak szenvedtem.

2021. aug. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!