Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha kiveszem a HDD-t win10-zel,...

Ha kiveszem a HDD-t win10-zel, és átteszem egy másik gépbe, tényleg elindul az oprendszer?

Figyelt kérdés
Itt olvastam az oldalon párszor, én még a hagyományos telepítésnél vagyok -lehet- leragadva?
2021. aug. 10. 19:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Tényleg.

Én intelről tértem át amdre.

Alaplap, proci csere volt.

Gond nélkül elindult és azóta is jól működik.

A surroundot kellett beállítanom a monitorokra újra.

Asrock lapról váltottam gigabytera.

2021. aug. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Jó eséllyel igen, de azért nem ide-oda hurcolásra van kitalálva.
2021. aug. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2021. aug. 10. 22:40
 4/11 P.O.C. ***** válasza:
87%

Tényleg ennyire rohadt lusták vagytok bakker? :D

Ha elindul, ha nem, én ilyen mértékű hardver változásnál alapnak gondolom a teljes újratelepítést.

2021. aug. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok lusta, de annyiszor írták, hogy működik. Akkor jobb a telepítés...?
2021. aug. 11. 13:18
 6/11 P.O.C. ***** válasza:

Működik.. működik.. Három hengerrel is elmegy egy négy hengeres autó. Csak jóval sz@rabul, meg utána meg lehet nézni motort. Én újra telepítenem a helyedbe, de persze mindenki azt csinál amit akar.


Egyedül akkor szoktam kerülni az újra telepítést ilyenkor, ha olyan szoftverek vagy beállítások vannak a gépen, ami a fél nap lenne helyreállítani. Olyankor én is kókányok, mint ti. De bakker azért a legtöbb gép nem ilyen. Kb egy óra alatt újra telepíthető, programokkal együtt.

2021. aug. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez nem kókányolás, mert semmit nem kell piszkálni, megy és kész.


Egy újratelepítés nekem nem 1 óra.

Először meg kell csinálni a telepítő meghajtót, ehhez akkor már egy friss win a nyerő.

Le kell menteni a win-es meghajtón lévő adatokat. Nem, most nem feltétlen a doksikra gondolok, azt amúgy is máshol tárolom.

Viszont olyanok, mint mentett állások, beállítások, steam, ha az ember nem akar minden játékot újra lehúzni, meg újrakezdeni.

Miután megvan a win telepítése, minden programot lehet újrahúzni. Viszont a friss win lehet, hogy nem fog szeretni mindent, míg a frissítettel nincs gond, mert már fel voltak rakva a dolgok.

Emellett akadhat egy-két program, amit ritkán használok, így adott esetben nem is teszem fel (elfelejtem), de, amikor kellene, akkor jó, hogy azonnal ott van és nem kell a kutakodással és telepítéssel vacakolnom.

Steam esetén még játszadozhatom is, hogy a korábban leszedett játékok ismét fussanak gond nélkül. Mentéseket és beállításokat visszapakolni.

Ja, és ami nagyon fontos még, hogy a "biztonsági" mentéshez kell valami extra tárhely, mert, ha már win-t újratelepít az ember, akkor a C-t érdemes legyalulni. A játékok nem kicsik ma már. És akkor most csak a steam-et említettem, de mellette van origin, uplay, rockstar is.


Szóval nagyon hasznos dolog, hogy így működik a cucc.

Amit az átrakás után érdemes megcsinálni, hogy az ember valami normális uninstall programmal (ami takarítja a reg-et is) leszedi a korábbi konfig nem kellő cuccait, mint alaplapi programok, esetleg VGA program, ha színváltás történt, illetve annak a drivere.

2021. aug. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#7: Na ezért (is) jó a Linux. Ott újrarakod a Rendszert, de még tartod /home partíciót és voila: minden doksi és beállítás megvan kínlódás nélkül. Mondjuk Linuxon eleve driverekkel se kell vacakolni, szóval ott tényleg műxik az "átteszem a hdd-t" megoldás. Cseréltem már C2D gépet KabyLake-re és minden működött, a dual monitort se kellett újra beállítani.
2021. aug. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm. A win10 nálam elég sokáig tartott, amíg telepítettem.


Nem is maga a telepítés, hanem a frissítgetés, ami sokáig tart 10-nél (és állandóan frissít). Nem is biztos csak egyszer szükséges, ha teljesen naprakészet akarsz. Utána törölni a rendszerfájloknál ezt-azt. A programokról nem is beszélve. Nálam az Xp ment cakk-pakk kb 1 óra alatt...

Függ a procitól is amúgy a telepítés ideje?

2021. aug. 11. 22:42
 10/11 anonim ***** válasza:

#8 A linuxot hadjuk. A Logitech G sorozatát nem kezeli. Egy futófényes billentyűzet meg nem kellemes. Emellett nem energiahatékony, mert a gép tulajdonságait nem képes maximálisan kihasználni. Teszteltem.

A linux azoknak tökéletes, akik nem vágynak semmi extrára.


#9 A telepítés ideje természetesen függhet a procitól is. Bár talán csak kis mértékben.

Amitől lényegesen jobban függ, az az adathordozó.

Az USB telepítő nagyban megdobja a sebességet egy DVD-hez képest. Főleg, ha a stick képes kihasználni az USB 2 teljes sávszélességét. Emellett jó, ha gyors meghajtóra telepíted a rendszert. Utóbbi a betöltési időben fog nagyon számítani.

2021. aug. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!