Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » YouTube pc vagy laptop setup...

YouTube pc vagy laptop setup animációhoz+vagashoz+photoshop? Ki mit tanacsol?

Figyelt kérdés

Munkákból kifolyólag jutottam a döntésre, hogy szeretnék magam is saját animációkat, úgymond rajzfilmeket és egyéb témájú youtube tartalmakat gyartani, viszont a setup résszel nem igazán vagyok tisztában mi felelne meg.

Tudom hogy csillagászati összegeket kifizetve mindent elvivő szuper gépeket laptopokat lehet összerakni, én magamnak egy olyat szeretnék ami szépen kiszolgál pár évig, nem kell mindent 2 mp alatt megcsinaljon, normál használatra szeretnék photoshopozni, videót vágni szerkeszteni, animációkat készíteni.

Kérlek titeket segítsetek ti mit valasztanatok, nem tudom árban ez alulról milyen szintről indul, de én ilyen 300-600 ezer körül néztem hogy teljesen mindent beleértve jó lenne letudni.

Tanácsok?

Nagyon szépen köszönöm!


2021. aug. 1. 20:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én PCre szavazok, mert azonos keretből komolyabb hardver és hűtés fér bele, ami biztosítja a folyamatos maximum teljesítményt.


Első körben jó lenne tudni milyne programokat használnál, mert néhány programnak eltérőek az igényei. A Photoshop a magas 1 szálas teljesítményt igényli, a Premiere már szépen megdolgoztat akár 32 szálat is.. És ez csak egy példa volt.


A hardvert célszerű a szoftverhez igazítani és akkor nem fordul elő, hogy feleslegesen vettél valamit drágán vagy hogy nincs elég teljesítmény.

2021. aug. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Sajnos tényleg nagyon az elején vagyok, kezdő grafikus vagyok, nemrég végeztem...van mit tanulni.

A fent említett feladatok ellátására esetleg szoftvert is tudnál ajánlani?

Pc ajánlásért, konfigurációért

is hálás lennék :)

A fenti dolgokat szeretném mivelni, egyre jobban belejonni, a következő években ez lesz a célom, így ennek fényében keresnék gépet

2021. aug. 1. 20:55
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szoftvert sajnos nem tudok, a grafika nálam teljes homály :D


Videóvágásra tudok ajánlani hardvert, de előfordulhat, hogy az feleslegesen erős lesz a többi folyamathoz és ha nem időre megy a dolog akkor ez nagyjából kidobott pénz. Ezért is íretam, hogy jó lenne tudni a többi szoftvert is, mert akkor meg tudom keresni hogy a gyár mit ír elő, milyen specifikációk és hardveres támogatások szükségesek... :)


Hátha jön még egy grafikus is aki tud ebben segíteni.

2021. aug. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!