Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Újratelepítés után kodek...

Újratelepítés után kodek ütközés. Mit töröljek és mi maradhat?

Figyelt kérdés

Újratelepítettem a gépem (XP) de a kodekokkal kicsit meggyűlt a bajom.. Az alaplap-videókártya-stb. driverek telepítése után már volt fenn pár, én pedig felraktam még ami kellhet.(divx, ffdshow). De valamelyikek ütköznek, és nemtudom, hogy amik eredetileg alapból fennvoltak, azok kellenek, vagy úgysincs rájuk szükség, mert kmplayer-nek nem kellenek?

Játékoknál pedig szaggat a hang, amúgy maximumon megy minden, szerintem ott is valami ilyen áll a háttérben. Ott meghagyjam az ilyen microsoftos kodekeket, vagy kuka?


2010. aug. 22. 19:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem hosszú távon az a legjobb megoldás, ha újratelepíted az xp-t mindenféle kodek NÉLKÜL. A kmplayer-nek semmi szüksége rájuk, mivel beépített kodekekkel rendelkezik. Ha nagyon szükséged van kodekekre (pl. videoszerkesztés), akkor telepíts a K-Lite Codec Pack 6-os előtti verzióját, különben meg felesleges a rendszert ilyen vackokkal terhelni.
2010. aug. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Tehát akkor azokat a kodekokat amiket a videókártya rak fel, meg amik a windowsban alapból bennevannak töröljem?
2010. aug. 22. 21:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!