Mi különbség van egy Kubuntu és egy Linux Mint között amin KDE ablakkezelő van?
Mármint a Linux mint az egy Ubuntu más (fahéj) ablakkezelővel?
Milyen előnyei vannak egy Ubuntuhoz képest?
A KDE nem ablakkezelo, hanem DE. A KDE ablakkezeloje a KWin.
Kulonbseg pedig csomagokban, csomagverziokban es kernel verziokban lehet.
Linux mintet nem tudom én ajánlani. Letöltésnél amúgy te választod melyik DE-vel szeretnéd.
A Kubuntu meg KDE Plasma-t használ.
Ha mindenképpen ki szeretnéd próbálni/használni akarod a KDE-t akkor viszont az OpenSuSe a legkoherensebb disztró rá.
"a Linux mint az egy Ubuntu más (fahéj) ablakkezelővel?"
Ez azért így nem teljesen igaz. Mondjuk túlreagálni sem kell a különbségeket, hiszen a Mint valóban Ubuntu-alapú, de azért némi változtatásokat eszközölnek rajta azon túl, hogy lecserélik az alapértelmezett asztali környezetet. Talán az egyik legnagyobb vitát kiváltó eltérés a Snapcraft telepítőkezelőt illetően volt: az Ubuntu bevezette, a Mint pedig kivette. (Okkal persze, vannak olyan tulajdonságai a Snapcraftnek, amik tényleg problémásak, például az, hogy kérés nélkül, automatikusan és elméletileg kikapcsolhatatlanul frissíti az alkalmazásait. Ez egy éles munkakörnyezetben akár komoly problémákat is okozhat.) A Snapcraft kivezetésével pedig közvetlenül elérhetetlenné vált a Chromium böngésző, mivel az már nem kerül bele az Ubuntu csomagtárolóiba. De egyébként ha úgy nézzük, ez is csak egy apróság, egy "apt install snapcraft", és máris van Minten is Snap, és telepíthető a Chromium, stb. Igazából az egymáshoz közeli disztrók egy nagyobbacska mókolással akár még egymásba is alakíthatók. (Ami egyáltalán nem meglepő tekintve, hogy sok disztró eleve egy másik disztró átformálásából született.)
"Milyen előnyei vannak egy Ubuntuhoz képest?"
Klasszikus értelemben véve én nem beszélnék előnyökről és hátrányokról. Ha valamelyik disztró kifejezetten hátrányos lenne, akkor az már nem létezne. Inkább úgy fogalmaznék, hogy más stílust követve, némileg más igényeket szem előtt tartva készült. Az egyik különbség az alapértelmezett ablakkezelő. A Mint (illetőleg a Mate és a Cinnamon) pont azért született, mert sokaknak nem tetszett a Gnome "Unity" felülete, amit az Ubuntu alapértelmezetté tett. Aztán persze idővel egyre több lett a különbség az Ubuntu és a Mint között, de kezdetben csupán ennyi volt. (Aztán persze a Mate sikerén felbuzdulva az Ubuntu is kiadott egy Ubuntu Mate nevű változatot, amiben a Mate környezet külleme némileg eltér a Mint által használttól...)
Lényeg ami lényeg: egyik sem nevezhető előnyösnek vagy hátrányosnak, hanem inkább másabbnak. Persze, nekem például előnyösebb, mert mókolás nélkül egy olyan felületet kapok, ami számomra kellemesebb és barátságosabb.
#3 "Ha mindenképpen ki szeretnéd próbálni/használni akarod a KDE-t akkor viszont az OpenSuSe a legkoherensebb disztró rá."
Ezt mint egykori nagy OpenSUSE-fan fájó szívvel mondom, de én azt a disztrót nem tudnám jó szívvel ajánlani. (Apropó, megoldották már, hogy a Netflix működjön OpenSUSE alól? A Leap 15.1-nél egyik bpngészőben sem ment... A Thumbleweed meg megadta magát, amikor a Lazarust telepíteni akartam, és onnantól nem volt grafikus felület.)
Jó disztró volt, sokat köszönhetek neki, és kifejezetten kezdőbarát megoldásokat tartalmaz, a Yastnak köszönhetően pedig az apróbb beállításokat is el lehet végezni anélkül, hogy kézzel egyetlen konfig-fájlt is matatni kelljen, tehát középhaladóknak és tanulóknak is ideális rendszer ... volt. Persze, ha csak Facebookozoásra kell, akkor bőven jó, de komolyabb célokra a mostani verzióit nem merném ajánlani.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!