Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Konstruktor C#?

Konstruktor C#?

Figyelt kérdés
Van egy osztályom azon belül van egy bool típusú változóm amit aszerint szeretnék igazra vagy hamisra állítani hogyha a konstruktorban paraméterként nem adunk ennek értéket akkor hamis legyen egyébként meg igaz hogy lehetne ezt megvalósítani?

2021. márc. 12. 12:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Megnyitod a kedvenc keresőmotorod, és rákeresel:

C# constructor


Bocs, de ez annyira alap, hogy nem fogja senki sem újból leírni.

2021. márc. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
*keresőd
2021. márc. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%

konstruktor paraméterei közt alapból false értéket adsz neki.

Így ha nem kap értéket, akkor false lesz, ha kap értéket, akkor pedig false/true, ez a konstruktor hívásától függ.



public Osztaly(bool param = false) {

this.valtozo = param;

}


Példányosítási módok:

Osztaly peldany1 = new Osztaly(); //false lesz


Osztaly peldany2 = new Osztaly(true); // true lesz

2021. márc. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2021. márc. 12. 13:37
 5/5 anonim ***** válasza:
49%

Többféleképpen is meg lehet csinálni, én most megcsináltam neked az egyikkel :uwu:


using System;


namespace ConsoleApp26 {

class Program {

static void Main(string[] args) {


Kutya muffinHercegno = new Kutya(); //Ilyenkor nem adsz paramétert neki, így a logikai változód hamis lesz

Kutya borisz = new Kutya(false /*vagy true*/); //Ebben az esetben te állítod be a logikai változó értékét

Console.WriteLine("-Muffin hercegnő harap?\n-" + (muffinHercegno.getMegharapjaEAFenekedet() ? "Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem" : "Nem harap, mert ő egy kis aranyos kiskutya" /*(❤´艸`❤)*/));


/*

vagy

if(kutya.getMegharapjaEAFenekedet())Console.WriteLine("Igen, megharapja");

else Console.WriteLine("Ne parázz, jól neveltem");

de ha úgy írod mint én akkor NAGYON menő leszel 😎


*/


Console.WriteLine("-Borisz megharapja a fenekem?\n-" + (borisz.getMegharapjaEAFenekedet() ? "Igen, szóval csak óvatosan" : "Nem, nyugodtan simogasd meg"));


Console.WriteLine("\n\n*Véletlen ráléptél Borisz farkára*");

borisz.setMegharapjaEAFenekedet(true); //Muffin hercegnőnek is tudod módosítani, de ő aranyos kutya

Console.WriteLine(borisz.getMegharapjaEAFenekedet() ? "Borisz mérges rád...\nFUSS!" : "Borisz nem haragszik rád, mert világi barátok vagytok");



Console.ReadKey();


}

}


class Kutya {


private Boolean megharapjaEAFenekedet;


public Kutya() { //Fontos, hogy a konstruktor(ok) neve megegyezzen az osztály nevével

this.megharapjaEAFenekedet = false;

}


//Igen, lehet több konstruktorod

public Kutya(Boolean megharapjaEAFenekedet/*Nem kell ezt a nevet megadnod, de érdemes ugyan azt a nevet használni*/) {


this.megharapjaEAFenekedet = megharapjaEAFenekedet; //Így ha true értéket adtál meg, akkor harapni fog a kis csöppség, ha false értéket adtál meg, akkor botot fog hozni (❤ ω ❤)

}


public void setMegharapjaEAFenekedet(Boolean value) { //Ha időközben módosítani szeretnéd az értéket

this.megharapjaEAFenekedet = value;

}


public Boolean getMegharapjaEAFenekedet() { return this.megharapjaEAFenekedet; } //Ez csak akkor kell, ha a változód private, és most az


}

}

2021. márc. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!