Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 10 újra telepítés?

Windows 10 újra telepítés?

Figyelt kérdés

Adott egy működő win 10(eredeti). Egy ssd-n van rajt, ami ketté van osztva. A rendszernek rendelkezésre áll kb. 40Gb. Ez kevésnek bizonyult mikor már elég sok program volt a gépen, hiába lett kiválasztva másik partíció azok telepítéséhez.(+ van még egy terrás hdd is.)

Szóval újra telepítettem a helyre állítás opcióval, mindent letöröltem, de nem tudtam új, nagyobb partíciót választani neki, nem is dobott fel ilyen lehetőséget.

A kérdés: hogy tudnám másik, nagyobb partícióra telepíteni?



2021. márc. 7. 14:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Csinálj egy boot pendrivet és a telepítés során partícionáld újra az egész merevlemezt. Egyéni telepítési opcióba van. termék kulcsot m,eg előtte szedd ki produkey alkalmazással, ha esetleg nem digitális liccensz és nem aktiválódna :)
2021. márc. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 P.O.C. ***** válasza:

Nem látom értelmét partícionálni egy SSD -t.

Ilyen esetbe nem ajánl fel másik partíciót, csak tiszta telepítésnél tudod kiválasztani. (vagyis telepítő médiáról boot -olva.)

A legegyszerűbben úgy lehetne megoldani, ha második SSD partícióról lementenél mindent a merevlemezre. És partíciónáló programmal egyesítenéd az SSD partíciókat.

2021. márc. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Újratelepítés helyett indítsd el a lemezkezelőt (diskmgmt.msc), és ha a két partíciód között nincs másik, „törölhetetlen” partíció, akkor törölheted a fölsőt, és utána kiterjesztheted arra az alsót. Persze csak ha nem a fölsőre telepítetted a Windowst.
2021. márc. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A 3. válaszoló tanácsát követtem, (bár nem értettem :D) sikerült kiterjeszteni.

2021. márc. 7. 14:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!