Milyen programmal készítenek ehhez hasonló 3d illusztrációkat (link)?
Ilyen grafikus megjelenést mivel készítenek a cégek? Nagyon letisztult és átlátható illusztrációkat lehet készíteni vele, nagyban elősegítené prezentációinkat a cégen belül.
Ez inkább egyszerű 2d-vektorgrafikának néz ki, amelyet vélhetőleg Adobe Illustratorral készítettek, de ugyanúgy alkalmas rá az ingyenes Inkscape is:
De hasonló megjelenést el lehet érni valódi 3D-programokban is, megfelelő beállításokkal. Én a professzionális programok (pl. 3D Studio Max, Maya, Rhinoceros, Cinema 4D) terén nem vagyok járatos, úgyhogy ismét egy kitűnő ingyenprogramot javaslok:
A kulcsszó, amit keresel: axonometrikus (jelen esetben izometrikus) nézet. Régen általános iskolában rajz-/technikaórán tananyag volt (igaz, a "manuális" kivitelezése).
Mivel "letisztult", és relatíve egyszerű, bármilyen vektorgrafikus képszerkesztő programmal - mint például a nyílt forrású és ingyenes Inkscape ( [link] ) - kivitelezhető.
De 3D-modellező szoftverekkel - mint például az ingyenes és nyílt forrású Blender ( [link] ) - is megcsinálható.
Két dologra kell ügyelni: az izometrikus kamerabeállításokra:
és a rajzfilm-szerű renderre:
Nagyon szépen köszönöm a részletes válaszokat. Utánanézek a két programnak (illetve az illustrator-nak). Bizonyára tanulni kell, de hátha képes leszek ilyen mértékű illusztrációkat alkotni.
Mindenkinek megy a zöld.
Ez meg egy kis Blender-próba:
Khm... némi spéttel, de eszembe jutott még valami a vektorgrafikával kapcsolatban. Elég nagy számban találhatók az interneten ilyen típusú képek, talán érdemes rákeresned, valahogy így:
Ezek között találhatsz olyan építőelemeket, amelyekkel gyakorolhatod a komponálást, amíg sajátokat nem tudsz rajzolni.
Persze lesznek vele problémák, az oldalak jó része a sok fizetős mellett csak csalinak használja a tényleg ingyenesen letölthető grafikákat, és legtöbbször azok sem szabadon felhasználhatók, nehéz témájukban megfelelőket, stílusban összeillőket találni, az árnyékolás sem lesz következetes, a kis képek általában csoportba vannak fogva, és bonyodalmas szétszedni őket, nem korrekt az izometria, stb., viszont közben ismerkedhetsz a műfajjal, jó esetben hasznos fogásokat is tanulhatsz arra arra nézvést, hogy hogyan építhető fel egy ilyen ábra (bár leginkább ellenpéldákat találsz, de az is tanulságos). Nem biztos, hogy okvetlenül a program saját formátumában (Inkscape: SVG, Adobe Illustrator: AI) kapod a képeket (gyakori pl. az EPS), de valószínű, hogy a program képes lesz importálni őket. Ha problémád adódik, kérdezd meg, legalábbis Inkscape-ben jó eséllyel tudok segíteni. Itt egy ilyen letöltött fájlokból összehabart próba:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!