A Microsoft Sharepoint Designert lehet még használni a 2021-es májusi emelt informatika érettségin?
Sziasztok!
Megnéztem a 2021-es szoftver listát, és megláttam ezt a weblapkészítéshez használható programoknál.
"Az operációs rendszer vagy az irodai szoftvercsomag részét
képező alkalmazás".
Ez azt jelenti, hogy akkor mégis lehet használni?
Nem.
A Microsoft Sharepoint Designer egy különálló program.
Nem része a Windows 10-nek, nem része a MS Office 2016 Professional Plus-nak.
Nem, mert a Sharepoint Designer NEM része sem az operációs rendszernek, sem a választható irodai programcsomagok valamelyikének.
Ha középszintű, és NEM a kormányhivatal által szervezett érettségiről van szó, akkor az iskolavezetés dönthet úgy, hogy a listában nem szereplő szoftvert is engedélyez, amennyiben vállalja a jogi felelősséget azért, hogy azzal a feladat maradéktalanul megoldható. De ez csak lehetőség, általában nem szoktak ezzel az iskolák élni.
Egyébként rendszergazdaként, és egykori informatikatanárként a véleményem az, hogy már rég ki kellett volna venni a szoftverlistából. Egyrészt azért, mert már komoly kompatibilitási gondokkal küzd. A 2010-nél újabb Office-okkal állandóan összeakad, és kellemetlen tud lenni, amikor utána az Office 2 percig szöszmötöl, mire hajlandó elindulni. Soha nem mondom azt, hogy attól, mert egy szoftver régebbi, már egyértelműen rossz is, de egy antik szoftver egy aktuális rendszerben, éles környezetben minimum kockázatos. Másrészt azért, mert nem arról szól a webszerkesztés - még alapszinten sem -, hogy egy szoftvernek mennyire vagy képes a rigolyáit kiismerni. A webszerkesztés ott kezdődne, hogy HTML. Ne mondja senki, hogy lehetetlen megtanulni, mert van összesen kb. 20 HTML-tag, meg talán 10 olyan CSS-tulajdonság, amire szükséged van ezen a szinten. Egy átlagos töri röpdogára, vagy angol szódogára többet kell ennél tanulni. Akinek ez vállalhatatlanul nagy tananyag, annak lehet, hogy nem informatikából kéne érettségizni. (Ezt mindenféle személyeskedés nélkül mondom. Nem feltételezem rólad, hogy neked ez megterhelő lenne.) Az általános iskolás 7.-8.-as szakköröseim is képesek voltak nehézség nélkül elsajátítani, akkor egy érettségire készülő középiskolásnak is kell, hogy menjen. Az a legfőbb baj ezekkel a vizuális webszerkesztőkkel, hogy pont a lényeget fedik el. Úgy nem lehet weboldalt szerkeszteni, hogy fogalmad sincs, mi megy a háttérben. Aztán ebből szoktak adódni a tök felesleges pontveszteségek. Elfelejtettem ezt a jelölőnégyzetet bepipálni, így "rosszul" illesztette be a képet, meg ha itt ezt, meg amazt bepipálom, akkor miért így jelenik meg, és miért nem úgy?... Csak a többlet nehézség van velük.
Harmadrészt meg: ha megtanulod a HTML-t és a CSS-t, akkor egy olyan tudást szerzel meg, ami minden bizonnyal még 10, de akár 20 év múlva is hasznos lehet. Lehet, hogy majd időven pár dolgot változtatnak benne, de a tapasztalat az, hogy a HTML nem szokott olyan gyorsan változni, és ha valamit változtatnak, az akkor is még hosszú évekig használható marad. Ellenben egy webszerkesztő szoftver ismerete nem ad időtálló tudást. Illetve: de, ha jó módszerrel tanulod meg, akkor igen. De ekkor ez olyan tudás lesz, ami csak kis mértékben függ a szoftvertől, és ekkor viszont egy másik webszerkesztővel is el kell, hogy boldogulj.
Bocs, elsiklottam afelett, hogy emelt érettségi.
Ott biztos, hogy nem lehet, emelt szinten a vizsgázónak, vagy a vizsgáztató intézménynek nincs beleszólása a szoftverlistába.
Viszont emelt szinten fokozottan érvényes, hogy illik ismerni a HTML-t és a CSS-t.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!