Igy el lehet kezdeni, ha igen adnatok tanacsot hogy hogyan kezdjem (pl: milyen szoftverrel milyen webhelyel stb...)?
Ha VPS ről kezdek BitCoint bányászni mondjuk 1 éven át az ügy kifizetődő?
A BTC pénztárca a blockchain.com oldalon van. Nem akarok orzási milliós, százezres tételeket gyűjteni csak annyit hogy mondjuk 1-2 havonta tudjak venni pár eszközt pl számítógéphez (drágább táp pl: 50000FT stb...) autóhoz vagy valahogy annyi lenne az elérni kívánt cél pl 20000-50000FT körül. Ha megéri és mondjuk 1 hó alatt összejönne annyi btc akkor milyen szoftverrel bányásszak vagy hogy?
Válaszokat köszi, osztok zöld pipákat ha a válasz hasznos!
Nem.
1. A Bitcoin magas hashrátát igényel - CPU-val nem éri meg, minimum GPU kell hozzá ( [link] ). Ott is úgy éri meg, ha "ingyen" van az áram.
2. A legtöbb VPS csak processzort + memóriát + tárhelyet + Internet-elérést (+üzemeltetési költségeket: áramot, szakemberi felügyeletet, őrzést) foglal magába.
3. Egy megfelelő GPU-t is magába foglaló VPS-elérés drága, több pénzbe kerül, mint amennyit sikerülne összebányásznod.
Sajnos hibás az alapvetés.
A BTC áremelkedésének az egyik oka, hogy a bányászási rendszerbe bele van építve egy olyan tényező, ami miatt egyre nehezebb bányászni és abból egyre nehezebb profitot termelni.
A BTC bányászat lényegében egy verseny az adott blokkot megtaláló vagy megfejtő bányász nyeri a versenyt és a verseny jutalmául, jelenleg 6.25 BTC-t kap. Annak idején ez a jutalom 50 BTC-ről indult és kb az elején egy asztali géppel is lehetett bányászni.
Na most ahogy emelkedett az ára, egyre többen akartak bányászni, de mivel ez egy verseny és a győztes nyeri meg. Ezért először egyre erősebb gépekkel kezdtek neki. Aztán bányász poolok alakultak akik elosztották azt az 50-25 akárhány BTC-t. Amit együtt kitermeltek. Azaz összefogtak, összeadták a számítási teljesítményt és ki-ki a sajátja után részesült. Így tudtak és tudnak pénzt keresni azok is, akiknek esélyük nem lenne.
Igen ám csak aztán a bányász poolban dolgozó emberek is egyre erősebb gépeket, videókártyákat vettek. Felment a videókártyák ára mert megnőtt rájuk a kereslet. Aztán már kifejezetten bányászásra tervezett gépeket vettek, a kereslet miatt ezek ára is felment.
Lehet bányászni, de az hardverben is alsó hangon több százezer befektetés, 6 jegyű havi villanyszámla ! Tehát százezres tétel havonta és jó hardverrel jó poolban, valamennyi hasznod lesz a költségek levonása után. Meg jó nagy zaj és meleg otthon a gépektől. Ha ezt az utat járod, hatalmas repülő hangár méretű gépfarmokkal és ilyeneket tartalmazó kínai poolokkal, meg erőművekkel versenyzel akik a töblet áramot BTC termelésre használják. Később hatalmas Giga vállalatok lesznek a verseny társaid pl Gasprom. Nagyon gyorsan elavul a hardvered, mert egyre növekszik a bányászati nehézség.
Kisebb altokat éri meg inkább otthoni körülmények között bányászni.
Az átlag ember számára általában két út van. Egy nem túl drága de még is a célra használható célhardverrel bányászni valamit és várni az adott kripto áremelkedését. Tehát ha nagy pluszban nem is vagy akkor még mindig érhet idővel többet. Még ha esetleg számlában buksz is.
A másik a stakelés. Olyan kriptovalutát veszel, pl ADA, amit nem bányásznak hanem stakelnek. Ha delegálod pl az ADA-d egy poolba, akkor azért kapsz valamennyi hozamot, nagyjából évi 5% az ADA esetében, pooltol függően. Hozzá tudsz férni a pénzedhez legalább is az ADA esetében apránként is elkezdheted. Ennek a kriptópénznek ráadásul igen csak menetel az árfolyama jelenleg. 757 %-ot ment 1 év alatt. Bányászással házilag nem érdemes foglalkoznod, inkább a stakelés felé érdemesebb kacsingatnod.
Bágyaszthatsz is de több pénzt kell költened, mint amibe azok a pénzügyi céljaid kerülnek amiket példaként írtál.
Roviden nem. 10 eve lehetett szamitogeppel banyaszni, azota mar reg asic korszak van...
Inkabb vegyel egy kis osszegre es legyel turelmes, 4 evente kb 10x eli az arat. Ha eleget varsz szinte barmennyi penzed lehet
"4 evente kb 10x eli az arat"
#8-as, azért erre ne vegyél mérget, mert az, hogy mi történt a múltban, még nem garancia a jövőre nézve.
9: Igen, akkor hamarosan 200 000 $-nak kellene lennie per BTC. Még a legnagyotmondóbbak is 100 000 $-ra várják (és akik be akarják húzni az átlagembereket), a realistábbak legfeljebb 50 000 $-ra.
10-20 év múlva meg lehet, hogy már nem is foglalkoznak majd vele, mert más lesz a sláger, vagy a BTC-t alakítják át, cserélik le, korszerűsítik teljesen (már nagyon ráférne) és már egészen mások lesznek a játékszabályok. Ez elkerülhetetlen lesz.
A POW rendszerre (gyakorlatilag emiatt nehéz bányászni) már most elavultként tekintenek, mert az 51%-os problémára a megoldást nyers erővel, nagyon pazarlóan biztosítja. De vannak jobb, okos megoldások már erre és nem csak újabb coinokat hozzák létre korszerűbb alapokra helyezve, hanem a már régóta létezőket is kezdik átállítani nem erőforrásigényes, nem pazarló rendszerré (pl. SCP elv). Az Ethereum is át fog állni, pár éven belülre tervezik a teljes átállítást. A bányászat abban a formában, ahogy eddig, vagy most még alkalmazzák, meg fog szűnni. Idővel minden kriptocoin takarékos, okos rendszerre fog átállni. Ezt a bányászok is tudják és igyekeznek kihasználni az időt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!