Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért omlik össze állandóan...

Miért omlik össze állandóan az oprendszer?

Figyelt kérdés
Van egy 2017-ben vásárolt Dell laptopom ((inspiron 5000 valamennyi, i5-ös), és eddig jól működött windows 10-zel. Videóvágásra, kisebb grafikai munkákhoz használtam, párhavonta egy kis GTA V-tel megspékelve. A merevlemez teljesen megtelt, nagyon lassú volt már, de nem volt időm foglalkozni vele. Két hete bekapcsoltam, és a windows nem indult el. Elindult a "számítógép helyreállítása", de sikertelen volt. Én lökött pár fontos elkészült anyagot a c-re mentettem, így live linux rendszerekkel próbálkoztam pendrájvról. Azonban sem a TinyCore, sem a Puppy, sem az Ubuntu grafikus felülete nem indult el. Végüml a linux mint elindult, live-ról le is mentettem az anyagokat, majd akkor már fel is telepítettem. Az hdd-ről való mentegetésen kívül semmire sem használtam azóta, de tegnap ugyanaz történt ezzel is. A linux mint nem bootolt be. (Hardwere error, CPU, 0, STB). Pendrájvról újra elindult, újra feltelepítettem, most megint jó. Mi okozhatja ezt a jelenséget?

2020. nov. 28. 11:00
 1/3 A kérdező kommentje:

Update: Ma ez történt: a frissen telepített linux mint rendszeren a gnome-disk-utility-vel lekértem a SMART adatokat: 8 rossz szektor. Azonban csak a gyors tesztet csinálta végig, az általános tesztnél hibaüzenetet kaptam (no supported), a kiterjesztett teszt pedig elindul, de aztán megszakad. Ezt követően telepíteni akartam a hardinfot terminálból, de nem sikerült. Azt írta írásvédett fájlrendszer (persze sudo-val csináltam). Újraindítottam a rendszert és megint nem bootol. Most ezt írja: no suspend buffer for LTR; ASPM issues possible after resume


Update2: Memtest86+ elindul, van egy csippanás, a time 1 mp-nél megáll, pass: 0% test: 44% error 0 és nem megy tovább, semmire nem reagál csak a power gombra.


Update3: Dell beépített ePSA diagnosztikáját elindítottam UEFI-ből. 3 óra teszt után hatalmas sípolásokkal figyelmeztetett, hogy a merevlemez tesztelése hibára futott. Error: 2000-0142 Validation: 77691. A baj, hogy így a teljes diagnosztika nem fut le.


Ha valaki hozzáértő olvassa, az ne tartsa magávan az ötletét. :-)

2020. nov. 28. 21:17
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintiem rá férne a gépre egy bios frissítés.
2020. nov. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
hdd hibanak tunik
2020. dec. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!