Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Notepad++-ban mi a neve a...

Notepad++-ban mi a neve a szerkesztő bal oldalán megjelenő szürke sávnak, és hogy lehet kikapcsolni?

Figyelt kérdés

2020. szept. 1. 14:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

beállítások, program beállítások, megjelenítés beállításai, sorok számozása.

Ha erre gondoltál.

2020. szept. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem, amellett egy plusz oszlop. Próbáld ki: nyiss meg egy új dokumentumot, állíts be nyelvet, és megjelenik. Feltételezem, hogy vonalak jelennének meg rajta szintek összehúzásához, mint a mappáknál, de nem biztos.
2020. szept. 1. 18:11
 3/12 anonim ***** válasza:
Akkor a sorok számozása alatt "könyvjelzők megjelnítése", mindkettő kikapcs.
2020. szept. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
...Ja nem, már látom mire gondolsz...
2020. szept. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Csak a stílusbeállításnál találtam meg.

beállítások - stílusok beállításai - nyelv: global styles, stílus neve: fold active

Ezzel a színét tudod háttérszínre állítani, de kikapcsolni nem tudom, hogy lehet-e.

2020. szept. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

** "stílus neve: fold active"

Illetve "fold" vagy "fold margin".

2020. szept. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha nyelvet állítasz be, az azt jelenti: kódot szeretnél írni.

Az a sáv (Vertical Edge) azért jelenik meg, hogy segítse áttekinthető tenni a munkádat. Kiiktatni nem tudod, de miért is akarnád... (a törött lábú ember sem dobja el a mankót, ha könnyebben és gyorsabban akar mozogni)

Ha egy egyszerű szöveges dokumentumot (*.txt) hozol létre, vagy nyitsz meg, nem jelenik meg a sáv...

2020. szept. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Egyébként és sem értem, miért zavaró az. :)
2020. szept. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nekem is csak a színét sikerült így megváltoztatnom.

Saját "nyelvet" írtam, annyi az egész, hogy bizonyos sorok 1 vagy 2 ponttal kezdődnek formázási okból, ezek más színűek lesznek. Annyira nem zavaró az a sáv, csak éppen nincsenek függvények, amihez használhatnám...

2020. szept. 2. 14:17
 10/12 anonim ***** válasza:
Akkor kiterjesztését válaszd meg vagy állítsd be úgy, hogy sima szöveges fájlként értelmezze.
2020. szept. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!