Hogy alakkítsak át úgy egy kész audacity felvételt hogy feltölthető legyen YouTube ra?
A Youtube egy videomegosztó-potál, úgyhogy videót kell feltölteni rá.
Az Audacity meg hangszerkesztő program, hangállományt (.wav, .mp3, .ogg,...) tud kiexportálni:
Szóval szükséged lesz egy videoszerkesztő programra, amibe be tudod importálni az Audacityből kiexportált hangot és valamilyen videót vagy képet hogy abból a Youtube számára megfelelő ( [link] ) videó legyen.
Ilyen egyszerűbb, ingyenes videoszerkesztők például a teljesség igénye nélkül:
* Shotcut: [link]
* Openshot: [link]
* Kdenlive: [link]
* Olive: [link]
Az jó, mert én meg éppen az OpenShotban írtam le, de rendszerint a többi programban is hasonlóan megy.
Elindítod a programot, a Projektfájlok területen tudod kigyűjteni azokat a fájlokat, amelyeket majd fel szeretnél használni. Ezek még nem okvetlenül kerülnek be a videóba, ez csak egy lista a készletről – tehát többet is betárazhatsz, ha úgy gondolod, hogy szükség lehet rájuk. Erre a területre jobbal kattintva Fájlok importálása..., utána kiválasztod a kívánt fájlokat, esetedben legalább egy képet és a hangfájlt (még három egyéb módon is berakhatók, de maradjunk ennél). Ezek után fogd meg, és húzd le őket az alsó sávokba, a sáv elejéhez igazítva:
A sávokban a fájlok a lejátszási idejüknek megfelelő hosszúságú csík formájában jelennek meg. Megfigyelheted, hogy a kép lejátszási ideje csak néhány kocka. Az ezt követő rész fekete lenne a videón, ezért közölnöd kell a programmal, hogy a hanggal megegyező hosszúságú vetítést szeretnél – vagyis fogd meg a kép csíkjának jobb szélét, és húzd ki a hang hosszúságára:
Mentsd el a munkádat (Fájl → Projekt mentése..., vagy Ctrl+S). A videód ebben az állapotában csak a programon belül vetíthető, a mentett projektfájl mindössze a fájlok helyére illetve a teendőkre vonatkozó feljegyzéseket tartalmaz. Hogy a program ebből a lejátszók számára is érthető videót állítson össze, ahhoz exportálnod kell a megfelelő formátumba (Fájl → Videó exportálása, vagy Ctrl+E). A megjelenő ablak értékeinek számodra hasznos beállításához némi ismeret/tapasztalat szükségeltetik, én például a következőket használtam (ezek valószínűleg nálad is beválnak):
Okézás után a program dolgozgat egy darabig, és létrejön a kívánt, már feltölthető fájl.
Megjegyzés: Ha nem akarod, hogy a képmező szélén fekete csíkok maradjanak, akkor érdemes egy képszerkesztővel eleve a videó oldalméreteire vágni a képet – ez természetesen az OpenShoton belül is megoldható volna, de itt nem térhetek ki a kezelés minden finomságára.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!