Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 10et hol a legcélszerű...

Windows 10et hol a legcélszerűbb venni?

Figyelt kérdés
2020. júl. 29. 16:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
18%
Coop abc-ben
2020. júl. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%

Szia!


A legcélszerűbb a Microsofttól megvenni.

Ott biztos, hogy nem vernek át! (Legalább is a pénzedért kapsz is valamit. Az már más kérdés, hogy mennyire éri meg)

2020. júl. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

Veszel egy windows 10 pro licence key-t az ebayen pl. Utána felmész a microsoft oldalára, és követed az ottani utasításokat.

[link]


Ezek a kulcsok egyébként teljesen legálisak. Különböző cégek árulják azokat az oem kulcsokat, amiket nem használnak fel. Egy hátrányuk van. Ezeknél ha egy alaplapot cserélsz, akkor veheted a következő kulcsot. De szerintem ilyen 4-5 eurós tételnél ez nem számít.

2020. júl. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ilyen emagra gondoltam pl, ebayen sose vásároltam.
2020. júl. 29. 17:29
 5/13 anonim ***** válasza:
85%

Az teljesen mindegy hol veszed, ha valódi a kulcs. de az ebay is biztonságos. Itt várni sem kell, mailban küldik a kulcsot.

A lényeg, hogy ezeket a microsoft is elfogadja, rendes hivatalos telepítőt tudsz csinálni magadnak. Otthonra home vagy pro. Az utóbbi gyakorlatilag mindenre jó.

2020. júl. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Ncore-on, akkor legalább nem fizetsz érte sokkal többet, mint amennyit ér.
2020. júl. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
0%

Az 5-10-15Eurós licenszek nem legálisak. Elég rákeresni google-n. Jónéhány ilyen forgalmazó már perben van a microsofttal. Ha ítélet születik, az sem kizárt, hogy az összes onnan származó kulcsot letiltják. Igaz sok ilyen forgalmazó van...így kicsi a valószínűsége, hogy pont a tied tiltják le.

Ha így vásárolsz, úgy fogd fel mint egy pár éves bérletet, bármikor kivehetik alólad és nem reklamálhatsz.

Arra egyelőre még nem találtam precedenst, hogy végfelhasználót pereltek volna, de nem kizárt, hogy lehet ilyen is a jövőben. De azért ott erős védekezés, hogy az oldalak nagyon megtévesztőek és a jóhiszemű átlagfelhasználót könnyen megtévesztik.


Mindenesetre a 2. válaszoló adta az egyetlen jó választ, mégis páran leszavazták...


Ha a microsoftnál vásárolsz, figyelj rá, hogy 2x annyi legyen a kártyádon, mert amerikai módban megy a fizetés: először zárolják az összeget, aztán kb. fél nap múlva külön tranzakcióban levonják, aztán 1 hét múlva feloldják a zárolást. Szóval 1 hétig úgy fog kinézni, hogy 2x fizettették ki veled...elég zavaró európai gondolkodással, de ez van...

2020. aug. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Te jó ég milyen válaszok érkeztek... Szóval ha az emagnál vennék egy ilyet ezzel van valami baj? [link]
2020. aug. 6. 06:41
 9/13 anonim válasza:

[link]


A válasz szerint OEM windows csak hardverre felinstallálva vagy DVD-vel borítékban.

Az emag-os nem ilyen, tehát az érvényes rá amit a 7-es válaszban leírtam - a szavazatokból ítélve van akinek fáj az igazság, de ez a tényen nem változtat.

2020. aug. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Értem, akkor windows honlapjáról. Nem értek hozzá, de azt gondoltam, hogy az emag normális üzlet ezért jó amit ott lehet venni.
2020. aug. 7. 12:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!