Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha egy file, vagy egy mappa...

Ha egy file, vagy egy mappa nevében nem szerepelhetnek bizonyos karakterek, akkor egy program miért engedi létrehozni ezeket a mappákat ?

Figyelt kérdés
Például a Thunderbirdben létrehoztam egy rakás nem megengedett mappát és most szétesett a mappa szerkezetem.
2020. jún. 18. 22:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Milyen karaktereket tartalmazó fájlt/mappát próbáltál létrehozni?


De látatlanban feltételezem: a probléma abból fakad, hogy a Thunderbird e-mail kliens, ahol az IMAP-protokoll (amivel létrehozhatsz mappákat) bizonyos fajta karaktereket enged meg - a (Windows?) fájlrendszere meg mást.

2020. jún. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

POP 3 protokollt használok, csak asztali gépen levelezek.


Ilyen karakter például a per jel "/"


Létrehozok egy mappát, amiben van egy "/" jel, abban a pillanatban a merevlemezen letárolt helyen egy látszólag véletlenszerű 8 karakterből álló lánccal egészül ki a mappa neve.

Ezek így sunyiban képződnek a merev lemezen, majd egyszer a Thunderbird látható mappáinál is megjelennek a karakterek. Ha próbálom törölni, akkor nem hogy törlődnének, hanem megduplázódik ugyanaz a mappa név. A mappa tartalma törlődik, de a mappa név nem.

Ha a merevlemezen kikeresem a tárolási helyet és ott törlöm, akkor eltűnik a mappa a Thunderbirdből. Mire eljutottam a felismerésig, addigra annyira összekeveredtek a mappák,hogy elhagyom a tökömet, mire valamit is helyreállítok.

2020. jún. 19. 00:49
 3/4 A kérdező kommentje:

Ja, a másik karakter, amit még gyakran használtam az az idézőjel


"


Erre is ugyanígy reagált a Thunderbird.


Ilyen neveket adtam a mappáknak például, hogy


20.06.18_Gipsz_Jakab 3 x 3/4" utánvét


Most, hogy ennyit írok helyette, hogy

20.06.18_Gipsz_Jakab 3 x 3,4 utánvét

így nem okoz hibát


Bár ha Free-Commanderben (file kezelő) meg akarom változtatni a mappa nevét, akkor a

20.06-ot tekinti mappa névnek, a többit pedig kiterjesztésnek, de ezt értem, hogy miért csinálja. Ámbár egy mappa nevében a kiterjesztés névnek semmi értelme nincs.

2020. jún. 19. 01:04
 4/4 anonim ***** válasza:

Ahogy nézem a Thunderbird hibajegyzékét, visszatérő hiba:

* [link]

* [link]

* [link]

2020. jún. 19. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!